Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Święto kobiet hit czy kit?

Święto kobiet. Niektórzy twierdzą, że to hit – inni, że kit. Jednak czy kitem jest okazywanie komuś bliskiemu w tym dniu zainteresowania, sympatii? Czy drobny upominek może być dla kogoś czymś nieprzyjemnym?

DZIENKOBIET1160.jpg

Minęły czasy gdy nasze mamy dostawały od szefa paczkę rajstop i goździki. Współczesny Dzień Kobiet zależy od nas. Dlatego korzystajmy z tego dnia! Zjedz kawałek ulubionego ciasta, porzuć dietę na ten dzień i spraw sobie odrobinę przyjemności. Panowie – pozwólcie kobietom poczuć się jak królowe, obrzucajcie nas kwiatami i miłymi słowami. Kobiety we współczesnym świecie mają dużo obowiązków. Praca, szkoła, dom, a doba ma zaledwie 24 h. Bywamy przez to zmęczone i zniechęcone. Jest na to dobry sposób – przecież wszystkie kobiety uwielbiają być doceniane. Nawet drobny gest tego dnia może zdziałać cuda i uszczęśliwić zabieganą na co dzień kobietę. Pamiętaj, że kobietą jest nie tylko dziewczyna, ale również mama, ciocia czy nauczycielka w szkole.

To może być wyjątkowy dzień!

Dziewczyny doceniajmy ten dzień, cieszmy się nim. W końcu to święto wywodzi się z czasów trudnych historycznie, upamiętnia nowojorski strajk pracownic z 8 marca 1908 roku domagających się praw wyborczych oraz  lepszych warunków pracy. Ci, którzy ten dzień uważają za kicz twierdzą, że kobiety powinny być codziennie traktowane dobrze i noszone na rękach. Owszem, ale przecież nie codziennie jesteśmy obdarowywani prezentami i dobrze, bo często nie doceniamy rzeczy, które stają się codziennością. Jaki prezent wybrać? Dla najbliższych wystarczy drobny upominek, taki jak kwiatek czy ładna kartka, natomiast miłe słowo i uśmiech przyjmie każda kobieta.

Jeśli nie masz pomysłu na prezent oto kilka rad:

  • zaplanuj prezent dużo wcześniej (unikniesz stresu),
  • słuchaj o czym dana kobieta mówi, o czym marzy, na co zwraca uwagę,
  • pamiętaj, ze kobiety lubią prezenty, w które włożyłeś serce np. zrobiłeś coś własnoręcznie,
  • kwiaty np. tulipany – charakterystyczne dla tego święta,
  • słodycze – nie ma kobiet, które nie kochają czekoladowych słodkości.

Pamiętaj! Każda z nas, kobiet, jest inna, najlepiej sprawdź co lubi Twoja dziewczyna, mama czy ciocia.

Wszystkim obchodzącym to święto życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet.

 

Autor: Kalina Klepacz – specjalista ds. programów Lubuska WK OHP

Źródła:

http://polki.pl/po-godzinach/kobiece-pasje,dzien-kobiet-swietowac-czy-nie,10076802,artykul.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Kobiet

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron