Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Top 10 filmów oraz seriali dla młodzieży na platformie HBO GO

2021-06-01

Czasem warto „pogapić się w ekran”, ale ważne, by oglądać wtedy coś wartościowego. Dlatego przedstawiamy kilka propozycji interesujących i wartościowych filmów oraz seriali dla młodzieży na platformie HBO GO.

Kolejność zupełnie przypadkowa. Inspirujcie się i korzystajcie z naszych poleceń.

 

  1. Heathers (2018)

Jest to mroczny serial komediowy, który opowiada o rywalizacji między nastolatkami w amerykańskiej szkole średniej. Film łamie gatunkowe schematy znane już z typowych seriali dla młodzieży. Tutejsze nastolatki nie żyją wyłącznie imprezami, randkami czy dbaniem o reputację, ale morderstwami i planami pozbycia się trupa. Zaskakująca i odważna propozycja dla widzów znudzonych typowymi serialami o licealistach.

 

 

  1. Krypton (2018)

Dla fanów komiksów i filmów o superbohaterach, tytuł serialu może brzmieć znajomo. Krytpton to nic innego jak nazwa planety, z której pochodził Superman. Serial pokazuje historię przodków Supermana. Głównym bohaterem jest Seg-El, znany światu jako dziadek Supermana, który musi powstrzymać Brainiaca przed zniszczeniem Kryptonu.

 

 

  1. Młody Sheldon (2017)

"Młody Sheldon" to prequel kultowego serialu "Teoria wielkiego podrywu". Jest to historia dziewięcioletniego Sheldona Coopera, który jest niezwykle utalentowanym, bardzo bystrym, ale także dość bezbronnym i naiwnym chłopcem. Dorastanie we wschodnim Teksasie nie jest dla niego łatwe, zwłaszcza w świecie, w którym króluje sport i kościół. Bycie matematycznym geniuszem zdaje się jeszcze bardziej komplikować i tak trudny czas dorastania.

 

 

  1. Niezwykłe lato z Tess (2019)

10-letni Sam spędza z rodziną wakacje nad morzem. Wkrótce poznaje nieco ekscentryczną Tess. Spotkanie to okaże się źródłem nie tylko letnich przygód, ale i refleksji o tym, co w życiu najważniejsze.

 

 

  1. Był sobie pies (2017)

Pies odnajduje sens swego istnienia, gdy po odejściu z tego świata niespodziewanie odradza się ponownie w kolejnym psim wcieleniu.

 

 

  1. Igrając z ogniem (2019)

Dowódca elitarnej grupy strażaków spadochroniarzy ratuje troje dzieci z płonącego domu. Nie mogąc namierzyć ich rodziców, podejmuje się tymczasowej opieki nad nimi.

 

 

  1. Whiplash (2014)

Andre, student nowojorskiego konserwatorium, chce zostać najlepszym na świecie jazzowym perkusistą. Aby zrealizować to marzenie, zostaje uczniem ekscentrycznego Terence’a Fletchera. Mężczyzna prowadzi zespół jazzowy i słynie z bezwzględnych metod nauczania.

 

 

  1. Grawitacja (2013)

Dwoje astronautów szuka sposobu przetrwania, kiedy ich stacja zostaje prawie całkowicie zniszczona przez szczątki satelity.

 

 

  1. Coco (2017)

Dwunastoletni Miguel uwielbia muzykę, która od pokoleń jest w jego rodzinie zakazana. Chłopak marzy jednak, by osiągnąć sukces na miarę swojego wielkiego idola – Ernesta de la Cruza. W pogoni za swoją pasją trafia do pełnej kolorów Krainy Umarłych, gdzie ze wszystkich sił stara się odkryć historię swoich przodków.

 

 

  1. Amerykańska dziewczynka

11-letnia Chrissa Maxwell w połowie roku szkolnego przeprowadza się z rodzicami do nowego miasta. Zmiana szkoły, nowi koledzy, nieznane zwyczaje – w życiu Chrissy szykuje się wielka rewolucja. W szkole dziewczynka staje się ofiarą trzech uczennic ze starszej klasy, które na każdym kroku uprzykrzają jej życie. Mimo to Chrissa nikomu się nie skarży i usilnie stara się znaleźć prawdziwych przyjaciół.

 

 

Powyższe propozycje filmów i seriali należą do takich produkcji, które zmieniają perspektywę spojrzenia na świat, skłaniają do refleksji, a ich fabuła zazwyczaj niesie za sobą pewien morał. Istnieje wiele filmów posiadających pewne wartości do przekazania, dlatego tak jak warto czytać książki, które rozwijają naszą wyobraźnię, tak samo warto oglądać dobre filmy, które mają na celu przedstawienie i uświadomienie widzom ideałów, norm i zasad.

 

Autor: Bartosz Capar – wychowawca OSiW w Człuchowie

Źródła: HBO GO, filmweb, Na Ekranie, YouTube


Widok zawartości stron Widok zawartości stron