Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Top 5 książek dla przyszłych fotografów

2019-10-03

Zawód fotografa to spotkania z ciekawymi ludźmi i wciąż nowe wyzwania. Jeśli chcecie swoją pasję do fotografowania zamienić w pracę, skorzystajcie z naszego zestawienia książek idealnych dla przyszłych fotografów.

Książki poleca Aga nasz nadworny mol książkowy!

Michael Freeman, Okiem fotografa. Sztuka komponowania i projektowania zdjęć cyfrowych

Idealna książka dla początkujących fotografów. Zawiera dużo świetnych rad i porządkuje różne tematy (kadrowanie, światło, kolor). To kompendium wiedzy, ale i zbiór pięknych fotografii.

Andrzej A. Mroczek, Książka o fotografowaniu

To nie kolejny typowy podręcznik fotografii. To fachowy przewodnik, który jest propozycją idealną dla wszystkich osób, które chcą rozwijać swoją pasję. Znaleźć tam można rady dotyczące m.in. sposobów fotografowania ludzi, krajobrazów, architektury i wnętrz, kompozycji i kwestii technicznych.

Jacek Bonecki, Smartfonowy zawrót głowy, czyli jak fotografować i filmować

Jacek Bonecki to niekwestionowany autorytet w dziedzinie fotografii. Od lat śledzi, jak zmieniają się trendy związane z robienie zdjęć telefonami komórkowymi. Sztukę fotografowania przekłada na realia „smartfonowe”. Dodatkowym atutem książki są piękne zdjęcia, które zrobione zostały przez niego w trackie podróży od Bałtyku po Filipiny.

Scott Kelby, Sekrety mistrza fotografii cyfrowej

To książka, która daje gotowy przepis na udane zdjęcia. Jak zrobić ostre i atrakcyjne zdjęcie? Jak niezależnie od warunków dobrać idealne parametry ekspozycji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce.

Ian Hayden Smith, Krótka historia fotografii. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach

Ta bogato ilustrowana książka w prosty sposób omawia kultowe fotografie, które powstały od początków XIX wieku aż po czasy współczesne. W ciekawy sposób wprowadza w zarówno do tematu fotografii, jak i sztuk pięknych.

Miłej lektury i owocnej pracy!

Autor: Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron