Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

10 książek dla przyszłych fotografów

2019-10-03

Zawód fotografa to spotkania z ciekawymi ludźmi i wciąż nowe wyzwania. Jeśli chcesz swoją pasję do fotografowania zamienić w pracę, skorzystaj z naszego zestawienia książek idealnych dla przyszłych fotografów.

aktualizacja 28.09.2020

Książki poleca Aga nasz nadworny mol książkowy!

 

Michael Freeman, Okiem fotografa. Sztuka komponowania i projektowania zdjęć cyfrowych

Idealna książka dla początkujących fotografów. Zawiera dużo świetnych rad i porządkuje różne tematy (kadrowanie, światło, kolor). To kompendium wiedzy, ale i zbiór pięknych fotografii.

 

Andrzej A. Mroczek, Książka o fotografowaniu

To nie kolejny typowy podręcznik fotografii. To fachowy przewodnik, który jest propozycją idealną dla wszystkich osób, które chcą rozwijać swoją pasję. Znaleźć tam można rady dotyczące m.in. sposobów fotografowania ludzi, krajobrazów, architektury i wnętrz, kompozycji i kwestii technicznych.

 

Jacek Bonecki, Smartfonowy zawrót głowy, czyli jak fotografować i filmować

Jacek Bonecki to niekwestionowany autorytet w dziedzinie fotografii. Od lat śledzi, jak zmieniają się trendy związane z robienie zdjęć telefonami komórkowymi. Sztukę fotografowania przekłada na realia „smartfonowe”. Dodatkowym atutem książki są piękne zdjęcia, które zrobione zostały przez niego w trackie podróży od Bałtyku po Filipiny.

 

Scott Kelby, Sekrety mistrza fotografii cyfrowej

To książka, która daje gotowy przepis na udane zdjęcia. Jak zrobić ostre i atrakcyjne zdjęcie? Jak niezależnie od warunków dobrać idealne parametry ekspozycji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce.

 

Ian Hayden Smith, Krótka historia fotografii. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach

Ta bogato ilustrowana książka w prosty sposób omawia kultowe fotografie, które powstały od początków XIX wieku aż po czasy współczesne. W ciekawy sposób wprowadza w zarówno do tematu fotografii, jak i sztuk pięknych.

 

Sprawdź wszystko na temat zawodu fotografa w naszym tekście!

 

 

Carla Sonheim, Steve Sonheim, Laboratorium kreatywnej fotografii

Książka ta jest zbiorem ciekawych i zabawnych ćwiczeń fotograficznych. Dzięki nim nauczysz się robić inspirujące zdjęcia.

 

Bryan Peterson, Fotografia bez tajemnic

Książka ta jest kompleksowym przewodnikiem, dzięki któremu będzie można nauczyć się robić lepsze zdjęcia w każdej sytuacji i każdym aparatem.

 

Paul Lowe, 1001 fotografii, które musisz zobaczyć

Książka jest zbiorem 1001 fotografii, które zapierają dech w piersiach. Ponadto za każdym z nich kryje się jakaś historia. Po tę książkę warto sięgnąć.

 

David Duchemin, Pracując nad kadrem. W cyfrowej ciemni

Książka ta może pomóc w nauczeniu się jak precyzyjnie określać techniczne założenia pomysłu na zdjęcie oraz jak wykorzystać programy graficzne, aby zrealizować swoją wizję.

 

Michael Freeman, Czarno-biała fotografia cyfrowa

Autor pokazuje, jak tworzyć fascynujące czarno-białe zdjęcia. W poradniku znaleźć można także informacje o wszystkich aspektach fotografii cyfrowej.

 

Miłej lektury i owocnej pracy!

 

Autor: Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron