Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wakacyjna miłość

Miłość może dopaść każdego bez względu na wiek czy porę roku, ale w przypadku młodych ludzi zakochaniu sprzyja wakacyjna aura. Czasem jest to uczucie, która przemija, a czasem takie, które nie kończy się wraz z latem albo powrotem do domu, ale zamienia w coś głębszego i długotrwałego. Czy tobie również zdarzyła się taka miłość?

milosc1160.jpg

Zapoznanie i zainteresowanie

Zaczęły się w końcu upragnione wakacje, na które tak długo czekasz. Myślisz, że wreszcie uda ci się odpocząć od codziennych obowiązków, znaleźć czas dla siebie, a na szlakach wakacyjnych wyjazdów spotkać i poznać nowych ludzi.  Kiedy już dochodzi do zapoznania i zainteresowania, wspólnie z tą osobą spędzasz czas, spacerujesz, przeżywasz niezapomniane chwile, ale wyjazd dobiega końca. I co dalej?

 

Rozmowa

Dzieli was tak wiele, a jednocześnie łączy tak dużo. Jak dalej potoczy się ta znajomość? Przed takim dylematem staje wiele młodych osób. Warto przed końcem wyjazdu przeprowadzić ze sobą szczerą rozmowę, czy chcecie dalej kontynuować znajomość i czy zależy wam na utrzymywaniu kontaktu. Jeżeli przeszkodą jest duża odległość, to w dzisiejszej dobie Internetu kontakt będzie ułatwiony, ale czy wirtualna znajomość jest dla nas wystarczająca?

Musicie pamiętać, że wakacje się skończą, a każde z was wróci do swoich codziennych obowiązków i czy wtedy również będziecie dbać o tą relację i mieć czas dla siebie? Przeszkodą może być też brak funduszy finansowych na wyjazdy, jeżeli mieszkacie daleko od siebie. Zadaj sobie też pytanie czy ta relacja to miłość czy może tylko wakacyjne zauroczenie? Jeżeli naprawdę dalej chcesz kontynuować tą znajomość, to po prostu o to walcz!

 

Miłość czy zauroczenie?

Zakochane nastolatki silnie przeżywają miłość i zauroczenie, i tu niewątpliwie ważną rolę odgrywają rodzice, którzy potrafią we właściwy sposób zareagować i pomóc swojemu dziecku w przeżyciu tych pięknych, a czasem bolesnych chwil. Wakacyjne miłości nastolatków często wiążą się z nadmierną euforią i nadinterpretowaniem tych wzajemnych relacji. Młodzi mają do tego prawo, a ich wiek dodatkowo usprawiedliwia to zachowanie.

Jak zawsze warto być ostrożnym w kontaktach z innymi osobami. Pamiętaj o tym podczas wakacyjnych podróży. Jeśli już spotkasz na swojej letniej drodze prawdziwą miłość, niech da to ci energię nie tylko na słoneczne dni.

Autor: Justyna Misiorek, wychowawca w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Zamościu
Źródło: oprac. własne

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron