Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wakacyjne niezbędniki, czyli najlepsze gadżety i aplikacje

2024-07-08

Wakacje kojarzą nam się z odpoczynkiem, poznawaniem nowych miejsc. Chcąc dobrze wykorzystać ten okres, warto skorzystać z przydatnych aplikacji i gadżetów. Sprawdź, nasze subiektywne zestawienie wakacyjnych niezbędników.

Gadżety

Powerbank

Można go zabrać ze sobą w podróż, na wycieczkę. Dzięki temu ładowanie urządzeń jest możliwe wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Powerbank zapewnia dodatkowe zasilanie dla urządzeń mobilnych podczas długich dni z dala od gniazdka elektrycznego. Oczywiście pod warunkiem, że przed wyjazdem nie zapomnisz go naładować.

 

Czytnik e-booków

To lekkie i kompaktowe urządzenie, które pozwala zabrać ze sobą setki książek bez obciążania bagażu. Jeśli lubimy, to w trakcie czytania można dodawać notatki, podkreślenia i zakładki. Wiele bibliotek umożliwia swoim czytelnikom bezpłatne korzystanie z wypożyczalni e-książek.

 

Przenośny głośnik/bezprzewodowe słuchawki

Można je zabrać praktycznie wszędzie – na plażę, na piknik, do parku czy na kemping. Brak kabli oznacza brak plątaniny i większą swobodę ruchu, co jest szczególnie przydatne podczas aktywności fizycznych, takich jak bieganie, jazda na rowerze czy piesze wędrówki. Dzięki temu nie trzeba rezygnować ze słuchania muzyki, podcastów, audiobooków. Trzeba jednak pamiętać, by nie zakłócać spokoju innym wypoczywającym, np. na plaży. Głośniość ustawiaj na minimalnym potrzebnym poziomie i nie używaj głośnika w transporcie publicznym.

 

Selfie stick

Selfie stick pozwala na uchwycenie szerszych kadrów, co jest szczególnie przydatne podczas robienia zdjęć w pięknych, malowniczych miejscach. Możesz uchwycić więcej tła, krajobrazów lub większą grupę osób na jednym zdjęciu. Korzystając z selfie sticka, nie trzeba prosić obcych osób o zrobienie zdjęcia.

 

Ładowarka słoneczna

Korzystanie z energii słonecznej jest przyjazne dla środowiska. W słoneczne dni ładowarka słoneczna może zapewnić stałe źródło energii, co jest niezwykle przydatne podczas długich wycieczek na świeżym powietrzu, gdzie dostęp do tradycyjnych źródeł zasilania jest ograniczony.

 

Aplikacje

iNaturalist

Umożliwia uczenie się o przyrodzie i dzielenie się obserwacjami. Aplikacja pozwala na identyfikację napotkanych roślin i zwierząt.

 

Strava

Aplikacja do śledzenia aktywności fizycznych, takich jak bieganie, jazda na rowerze czy piesze wędrówki. Pozwala ona także odkrywać nowe trasy i rywalizować ze znajomymi.

 

Kahoot!

Łączy zabawę z nauką. To idealne narzędzie do gier podczas wakacji. Można tworzyć quizy na różne tematy. To świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, zarówno na żywo, jak i zdalnie.

 

Geocaching

Gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skrytek i skarbów ukrytych przez innych użytkowników. To aplikacja idealna dla poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Niewątpliwą zaletą Geocaching jest połączenie technologii z przygodą i aktywnością na świeżym powietrzu.

 

Duolingo

To aplikacja, dzięki której nauka języków możliwa jest w dowolnym miejscu i czasie. Możesz korzystać z niej podczas podróży, na plaży, w pociągu. Ucząc się języka, poznajemy również kulturę kraju, w którym jest on używany. Krótkie, interaktywne lekcje i możliwość monitorowania postępów to dodatkowe zalety Duolingo.

 

Sprawdź, jakie apki warto mieć w telefonie latem według Asi.

 

Udanych wakacji!

 

Zestawienie przygotowała: Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron