Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wampir energetyczny? Uciekaj ile sił w nogach!

Gwarantuję Wam, że większość z nas jest ofiarami takich wampirów. Jeżeli po spotkaniu z niektórymi osobami czujemy się zmęczeni, osłabieni, nie mamy chęci do życia to znak, że zostaliśmy ofiarami wampirów energetycznych.

20161229_Energetyczni_1160.jpg

Kim jest wampir energetyczny?

Współczesny wampir podchodzi do nas w sposób emocjonalny. Prowokuje nas, wzbudza w nas litość. Najczęściej spotykany u takich ludzi jest tzw. „foch”, który nie wiadomo skąd się wziął, ale już wzbudził w nas poczucie winy, że może to przez nas.

Wampirem energetycznym może być każdy: członek rodziny, znajomy z klasy lub współpracownik. Żywią się naszą pozytywną energią, naszym dobrym humorem. Trudno jest się uwolnić od takiej osoby. Wampiry energetyczne są bardzo cwane  i podstępne. Na początku znajomości nawiązują z nami przyjaźń, wzbudzają zaufanie. Z czasem, coraz częściej zaczynają nas wykorzystywać do swoich celów, wierząc, że ich potrzeby są najważniejsze.

Przygotowując artykuł, dowiedziałam się, że wampiry energetyczne ulegają podziałowi na różne typy.

Istnieją następujące rodzaje tych współczesnych potworów:

Narcyz: to egoista. Jest najlepszy i najpiękniejszy na świecie. Nie za bardzo będzie interesował się Twoim życiem. Bo i po co? Przecież jego sprawy są najważniejsze. Wystarczy, że będziesz stał koło niego i go podziwiał. 

Ofiara: zanim Ty staniesz się jego ofiarą, on będzie pierwszy. Doskonale odgrywa rolę ofiary. Narzeka na wszystko, ma najgorzej na świecie i całe zło spada zawsze na niego. A Twoim zadaniem będzie uratować go przed tymi wszystkimi nieszczęściami.

Kontroler: ten wampir wszystko wie najlepiej. Powie Ci, że źle się ubierasz, że znajomi w klasie Cię nie lubią. Uświadomi Ci, że Twoja dziewczyna lub Twój chłopak wcale nie jest przy Tobie tak bardzo szczęśliwa/szczęśliwy.

Rozłamowiec: w tym przypadku wampir jednego dnia jest Twoim kolegą i chce Ci pomagać, następnego szuka powodu do kłótni z Tobą. Raz Cię kocha, raz nienawidzi.

Krytykant: dzięki niemu dowiesz się co robisz źle. Skrytykuje każdą Twoją decyzję  i jeszcze będzie czekał na podziękowania od Ciebie.

Jeżeli się przez chwilkę zastanowimy, to przypomnimy sobie, jakie wampiry my spotkaliśmy na swojej drodze.

Jak się przed nimi chronić?

Są różne metody ezoteryczne i psychologiczne. Czytałam o takich sposobach jak medytacje, kąpiele w specjalnych wodach, okadzanie białą szałwią czy noszenie talizmanów. Jednak nie polecam ich!

Prościej będzie unikać takich osób, nie wchodzić z nimi w bliższe relacje. Bądźmy pewni siebie, asertywni, z wysoka samooceną, a na pewno żaden wampir energetyczny nie jest w stanie nam zagrozić.

Nie zlikwidujemy całkowicie wampirów energetycznych. Jeżeli już masz do czynienia jednym z nich pamiętaj, żeby nie dać się wykorzystywać. Szukaj towarzystwa ludzi, którzy wzbudzają w Tobie dobrą energię, a nie wpędzają Cię w żal, przygnębienie i poczucie winy. Jeżeli jednak żadna z metod nie zadziała, to po prostu „bierz nogi za pas” i… uciekaj!!!

Autor: Ilona Gołębiewska  – Komendant  2-3 Hufca Pracy w Inowrocławiu


Widok zawartości stron Widok zawartości stron