Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zdrowy styl życia w czasie kwarantanny

2020-05-07

#Zostań w domu – to najpopularniejsze obecnie hasło. Podajemy cztery proste kroki, które pozwolą, abyś czas przymusowej izolacji w domu wykorzystał jak najlepiej dla własnego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Rutyna – wbrew pozorom pomocna

Wybicie z codziennego rytmu powoduje, że mamy wrażenie utraty kontroli nad własnym życiem. Aby poczuć się dobrze w tej nowej sytuacji, wystarczy, że ustalisz sobie stały rytm dnia, według którego będziesz mógł działać, co przywróci ci wewnętrzny spokój.

Regularne posiłki – to naprawdę działa

Czy wiesz, że regularne godziny posiłków mogą wpłynąć na wagę naszego ciała? Dostarczanie pożywienia do organizmu w równych odstępach czasu powoduje, że organizm systematycznie pożytkuje dostarczone kalorie i nie odkłada „na potem” w postaci tkanki tłuszczowej. Dzięki temu można pozbyć się zbędnych kilogramów. Łatwo to zrobić, będąc w domu. Zadbaj również o to, aby twoja dieta była zdrowa i urozmaicona.

Aktywność fizyczna – nie musi być męcząca

Mamy do wyboru wiele propozycji ćwiczeń, które codziennie można wykonać na niewielkiej przestrzeni we własnym domu. Aktywność fizyczna, a także odpowiednia ilość snu, pozwoli na utrzymanie kondycji w czasie, kiedy nasza przestrzeń jest ograniczona. To poprawi ci samopoczucie.

Masz wreszcie czas na zrobienie rzeczy, na które nigdy nie było czasu

Zauważ, że ludzie w codziennym pędzie narzekają na brak czasu i odkładają wiele mniej ważnych spraw do zrobienia na później. Teraz masz go aż za wiele. To dobra okazja do uporządkowania szafy czy przeczytania książki.

 

Czas spędzany w domu nie musi być nudny.  Oprócz codziennej nauki zadbaj również o siebie, aby dni przymusowej izolacji minęły produktywnie. Te cztery proste kroki pozwolą ci zadbać o zdrowie i poczuć się lepiej.

 

Źródła:

https://dietykieta.pl/blog/dlaczego-regularne-jedzenie-wazne

 

Autor: Edyta Niedziółka st. wychowawca Hufca Pracy 3-6 w Puławach


Widok zawartości stron Widok zawartości stron