Lajfstajl Lajfstajl

 • 13.12.2023

  5 książek dla młodzieży, które warto przeczytać w grudniu
  Jeśli chcecie miło spędzić zimowe wieczory, warto sięgnąć po książki w świątecznym klimacie. Sprawdźcie, jakie pozycje polecamy na grudzień.

 • 07.12.2023

  Jak zrobić kreatywne zdjęcie smartfonem? Kilka prostych sztuczek
  Lubisz robić zdjęcia? Chcesz, żeby twoja fotografia była kreatywna i przyciągała wzrok oglądających? Skorzystaj z kilku porad. Weź telefon do ręki i działaj!

 • 30.11.2023

  Jak angażować się w pomoc potrzebującym?
  Przed świętami w mediach społecznościowych da się zauważyć zwiększoną ilość udostępnień zbiórek charytatywnych. Internauci próbują w ten sposób wspierać chore dzieci, osoby ubogie czy schroniska dla zwierząt. Wpłacanie na zbiórki i udostępnianie ich to dobry sposób, by pomagać potrzebującym, jeśli jednak pragniesz bardziej zaangażować się w pomoc, rozważ inne możliwości.

 • 21.11.2023

  Jak rozpoznać fake newsa?
  W erze Internetu łatwo można szerzyć dezinformację. Rozróżnienie czy dana informacja jest faktem, czy fake newsem (fałszywą informacją) może być trudne. Sprawdź, jakie kroki warto podjąć, żeby sprawdzić wiarygodność informacji.

 • 20.11.2023

  Gdzie znajdziesz pomoc? Instytucje i fundacje wspierające młodzież i dzieci
  Jeżeli czujesz złość, lęk, smutek, jesteś ofiarą przemocy, czujesz się dręczony, nie radzisz sobie z problemami – pomoc znajdziesz w różnych fundacjach, instytucjach i stowarzyszeniach działających na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży.

 • 07.11.2023

  Obrzędy i tradycje andrzejkowe
  „Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze” i „Noc Andrzeja świętego przyniesie narzeczonego” to przysłowia, które przybliżają tematykę czasu przypadającego w nocy z 29 na 30 listopada. O stałej popularności Andrzejek świadczy to, że w tym czasie wciąż chętnie bawimy się w odgadywanie, co przyniesie nam przyszłość.

 • 27.10.2023

  Zachowaj prywatność w sieci – jeszcze raz o bezpieczeństwie
  Internet to miejsce pełne fascynujących możliwości, ale również pułapek, jeśli nie jesteśmy świadomi swojej prywatności online. Dlatego warto przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci.

 • 25.10.2023

  Nawyk – wykorzystaj jego moc
  Czy łatwo zmienić nawyki? Jak zły nawyk przekuć w dobry? Czy są sposoby, by wyrobić sobie dobre nawyki? O tym wszystkim w tekście.

 • 17.10.2023

  Jaką moc mają słowa? Budowanie poprawnych komunikatów
  Zwróciliście uwagę, że sposób, w jaki komunikujecie się z drugą osobą, wpływa na wasze relacje? Zastanawialiście się, dlaczego tak się dzieje i czym jest to spowodowane?

 • 12.10.2023

  5 książek, które warto przeczytać tej jesieni
  Jesień rozgościła się na dobre. Coraz dłuższe wieczory sprzyjają zaczytaniu. Dziś polecamy 5 książek, które warto przeczytać tej jesieni.

 • 11.10.2023

  Nieoczywiste sposoby na jesienną chandrę
  By wygrać z jesienną chandrą, czasem potrzeba czegoś więcej niż wieczór z dobrym filmem czy tabliczka czekolady (chociaż tego nigdy za wiele!). Jeśli właśnie masz jesiennego doła, przeczytaj ten tekst i znajdź mniej oczywisty sposób na jesienną chandrę.

 • 05.10.2023

  10 wskazówek, które pomogą ci osiągnąć sukces
  Życie jest pasmem wyborów. Prędzej czy później trzeba wybrać ścieżkę zawodową, którą podąża się, by osiągnąć swoje cele i zrealizować marzenia. Jak osiągnąć sukces? Poznaj 10 wskazówek, które ci w tym pomogą.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12