Aktualności Aktualności

 • 18.01.2024

  Czy warto uczyć się w szkole branżowej?
  Edukacja odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu naszej przyszłości. Wybór rodzaju szkoły może mieć istotny wpływ na rozwój twojej kariery zawodowej. Jako absolwent szkoły podstawowej masz do wyboru wiele rodzajów szkół, w tym szkoły branżowe, które oferują specjalistyczne umiejętności i przygotowują uczniów do pracy w konkretnych dziedzinach zawodowych.

 • 17.01.2024

  Ratowniczka Natalia
  Przy okazji tegorocznego Dnia Ratownika Medycznego, poświęconego tak ważnym dla społeczeństwa pracownikom, kadra Młodzieżowego Centrum Kariery w Policach opowiedziała historię Natalii, która przeszła niezwykłą drogę: od uczestniczki projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” do pracy w zawodzie ratowniczki medycznej.

 • 16.01.2024

  Ekologiczny styl życia. Jak młodzież może przyczynić się do ochrony środowiska?
  Cenisz komfort i wygodę? Prowadzisz konsumpcyjny styl życia? Wydaje się on atrakcyjny, ale prowadzi do degradacji środowiska. Zastanawiałeś się, jak możesz wpłynąć na jego ochronę?

 • 15.01.2024

  Jakie książki warto przeczytać w czasie ferii?
  Czytanie w czasie ferii to nie tylko forma rozrywki, ale także cenny sposób na rozwijanie umysłu, zdobywanie wiedzy i relaksowanie się. Skorzystaj z naszych propozycji.

 • 10.01.2024

  Jak radzić sobie z hejtem?
  Hejt, czyli obrażanie w internecie, staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem w dzisiejszym świecie online. Spotykamy się z nim w komentarzach pod artykułami, a także pod filmami i zdjęciami na platformach społecznościowych. Jak radzić sobie z hejtem i jak na niego reagować? Przypominamy podstawowe zasady.

 • 09.01.2024

  Nie masz pomysłu na ferie zimowe? Podejmij wyzwanie - pracuj!
  Podczas ferii zimowych młodzież będzie miała okazję odpocząć od książek, zeszytów, lekcji i szkolnych murów. Jednakże odpoczynek w ferie nie musi oznaczać tylko błogiego leniuchowania. Sprzyjającym rodzajem aktywności i tym samym odpoczynkiem od wysiłku intelektualnego, byłaby z pewnością dorywcza praca w tym okresie.

 • 04.01.2024

  Jak stać się skutecznym liderem w grupie?
  Bycie liderem w grupie młodzieży to wyjątkowe wyzwanie, które wymaga połączenia umiejętności interpersonalnych, kreatywności i zdolności do inspirowania innych. W dzisiejszym świecie, gdzie młodzi ludzie są coraz bardziej świadomi i aktywni społecznie, rola lidera nabiera nowego znaczenia.

 • 03.01.2024

  Postanowienia noworoczne. 5 wskazówek, jak w nich wytrwać
  Początek roku to czas, kiedy podejmujemy różne postanowienia noworoczne. Co zrobić, żeby w nich wytrwać dłużej niż kilka tygodni?

 • 28.12.2023

  Jak młodzi postrzegają biznes i rynek pracy?
  Rynek pracy w dzisiejszym świecie jest rewolucjonizowany przez ludzi młodych, którzy podchodzą do pracy nieco inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Nasuwa się więc pytanie, czy rynek pracy jest na tę rewolucję gotowy? Czy młodzi wolą pracować u siebie, czy jednak u kogoś?

 • 21.12.2023

  5 sposobów na Święta bez spiny
  Lubisz Święta Bożego Narodzenia, ale czasem masz dość tych wszystkich przygotowań i rodzinnych spotkań? Mamy dla ciebie 5 pomysłów na to, jak spędzić Święta bez spiny.

 • 19.12.2023

  Jak utrzymać balans online? Wpływ mediów społecznościowych na zdrowie psychiczne
  Trudno tak po prostu odciąć się od mediów społecznościowych – zwłaszcza, że są one nieodłącznym elementem naszego życia. Jak utrzymać balans online? Sprawdź, na co warto uważać.

 • 15.12.2023

  Wyjątkowy prezent nie musi być drogi
  Niezależnie od okazji, brak budżetu nie musi oznaczać braku możliwości dawania prezentów. Istnieje wiele kreatywnych sposobów, aby zaskoczyć bliskich i sprawić, że poczują się wyjątkowi, nawet, jeśli nie możemy wydać fortuny.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12