Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

10 fajnych książek na ferie

2021-01-04

Ferie w czasie pandemii wyglądają zupełnie inaczej niż zawsze. Sprawdzonym pomysłem na nudę jest dobra książka. Zobacz nasze zestawienie 10 fajnych książek na ferie.

Wybierz jakąś dla siebie i zreklasuj się przy dobrej lekturze!

 

„Na ostrym ogniu” Elizabeth Acevedo

Główną bohaterką jest 17-letnia Emoni Santiago, która jest w ostatniej klasie. Mieszka razem ze swoją babcią, zwaną Bunią, w USA. Pochodzi z niezamożnej rodziny. W momencie, kiedy poznajemy Emoni, ma ona dwuletnią córeczkę, którą nazywa Dziecinką. Oddaje jej całą siebie i chce ją wychować na dobrego człowieka. Dziewczyna obdarzona jest niezwykłym talentem. Dania, które przygotowuje, zachwycają swoim smakiem. Czy uda jej się zrealizować swoje marzenia?

 

„Wszystko o Charli. Przewodnik po życiu w zgodzie ze sobą” Charli D'Amelio

Charlie dzieli się szczegółami ze swojego życia. Pokazuje, jak rozwijać swoją obecność w mediach społecznościowych. W książce znaleźć można dużo ciekawostek, zdjęć i szczerych wypowiedzi.

 

„Słońce w mroku” Stephenie Meyer

To ciekawa propozycja dla miłośników sagi „Zmierzch”. Poznajmy historię miłości śmiertelniczki i wampira z perspektywy Edwarda. Opowiada on o swoich uczuciach, obawach i wątpliwościach.

 

„Tiny Pretty Things” Sona Charaipotra, Dhonielle Clayton

To historia o uczennicach elitarnej szkoły baletowej. Kłamstwa, manipulacje… Dziewczyny zrobią wszystko, żeby zdobyć tytuł najlepszej na roku. Na Netflix można obejrzeć serial o tym samym tytule.

 

„Pilny na tropie. Gwiazda Północy” Adam Michejda

Pilny na tropie napoleońskiego okrętu. Dwustuletni dziennik pokładowy. Tajemnice Diabelskiej Skały. Do tego walka o napoleoński skarb. To książka pełna przygód, a jej lektura dostarczy wielu emocji.

 

Zobacz też "10 filmów z przesłaniem, które warto obejrzeć w ferie"

 

„Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem” Przemek Staroń

Jak znieść porażkę? Czy warto się zakochiwać? Przemek Staroń zebrał różne pytania, które zadaje sobie młodzież i na nie odpowiedział. Swoje odpowiedzi oparł na wiedzy psychologicznej i historiach bohaterów książkowych i filmowych.

 

„Szóstka wron” Leigh Bardugo

Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się. Ma tylko wykonać zadanie, które wydaje się być niewykonalne. Kaz poszukuje zdesperowanych ludzi, którzy wraz z nim podejmą się samobójczej myśli. Szóstka niebezpiecznych wyrzutków i jeden skok. Czy im się uda?

 

„Zorza polarna” Philip Pullman

Lyra Belacque to sierota z równoległego świata. W świecie tym teologia i magia mieszają się ze sobą. Lyra wyrusza w niezwykłą podróż, która może mieć poważne konsekwencje.

 

„Ballada ptaków i węży” Suzanne Collins

Dziesiąte Głodowe Igrzyska. Osiemnastoletni Coriolanus Snow chce skorzystać z okazji i zdobyć sławę. Niestety los nie bardzo mu sprzyja. Czy da się postępować według zasad, chcąc przetrwać za wszelką cenę?

 

„Zaczytana i Bestia” Ashley Poston

Rosie ma problem z napisaniem eseju rekrutacyjnego i nie może zapomnieć o tajemniczym cosplayerze. Vance jest gwiazdą Hollywood, żeby ukryć się przed paparazzi, wyjeżdża do małego miasteczka. Ich losy krzyżują się… Nadchodzą kłopoty.

 

Zaczytanych ferii!

 

Zestawienie przygotowała Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron