Aktualności Aktualności

 • 27.11.2023

  Jak pomóc dziecku wybrać szkołę średnią?
  Nadchodzi moment, kiedy wasze dzieci, kończące szkołę podstawową, stają przed ważnym wyborem dotyczącym szkoły średniej. Jak wspomóc je w dokonaniu mądrego wyboru? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

 • 07.11.2023

  Czy nastolatek może uczyć się zawodu poza szkołą?
  Jesteś rodzicem lub opiekunem nastolatka, który z różnych powodów nie może lub nie chce kontynuować nauki w szkole branżowej I stopnia? Sprawdź, w jaki sposób może uczyć się zawodu nie chodząc do szkoły.

 • 31.10.2023

  Jakie prawa w pracy ma twoje nastoletnie dziecko?
  Twoje nastoletnie dziecko chce pracować? Świetnie! To znaczy, że rozumie, jak ważna jest samodzielność finansowa i ma poszanowanie dla pracy. Warto wiedzieć, jakie prawa przysługują w pracy pracownikom młodocianym.

 • 25.10.2023

  Niepełnoletni absolwenci szkół branżowych I stopnia a obowiązek nauki
  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. wskazuje, że każdy ma prawo do nauki, a do 18 roku życia jest ona obowiązkowa. Co w sytuacji, gdy absolwentem szkoły branżowej I stopnia jest siedemnastolatek?

 • 22.09.2023

  Konta w mediach społecznościowych dla rodziców nastolatków
  Czasem ciężko dojść z do porozumienia z nastolatkiem. Jeśli zależy ci na utrzymaniu dobrych relacji z nastoletnim dzieckiem, warto zaobserwować kilka kont w mediach społecznościowych, które podsuną ci od czasu do czasu dobrą radę w temacie wychowania.

 • 18.09.2023

  Pośrednik pracy – jak może pomóc twojemu dziecku?
  Pośrednik pracy to nie tylko osoba udzielająca informacji na temat dostępnych ofert pracy. Obecnie pośrednik pracy staje się niejednokrotnie dobrym partnerem na drodze do znalezienia najlepszego kandydata do pracy i jednocześnie jest mentorem w poszukiwaniu najlepszej drogi rozwoju kariery zawodowej dla młodego człowieka, opartej na aktualnych trendach rynku pracy.

 • 17.08.2023

  5 książek o wychowaniu nastolatków
  Zastanawiasz się, jak dogadać się ze swoim nastoletnim dzieckiem i pomóc mu przejść przez burzliwy czas dojrzewania? Skorzystaj z naszych propozycji książek o wychowaniu nastolatków.

 • 15.06.2023

  Doradztwo zawodowe dla młodzieży - dlaczego warto?
  Na czym polega praca doradcy zawodowego? W jaki sposób może on pomóc młodym ludziom i dlaczego warto skorzystać z jego porady? O tym wszystkim w tekście.

 • 18.05.2023

  Postawy młodzieży wobec niepełnosprawnych rówieśników
  O niepełnosprawności w ostatnim czasie słyszy się wiele. Ale czy rozumiemy, czym ona jest? Czy nasze postawy, postawy naszych dzieci i wychowanków wobec osób niepełnosprawnych są właściwe? Co lub kto tak naprawdę je kształtuje?

 • 19.04.2023

  Wychowani pod etat
  Z biegiem lat, od czasu kiedy pokolenie trzydziesto-, czterdziestolatków chodziło do szkoły, wiele zmieniło się w systemie oświaty i na rynku pracy. Młodzież ma teraz mnóstwo różnych przedmiotów, które mają nauczyć ich samodzielności, kreatywnego myślenia i radzenia sobie w otaczającym ich świecie.

 • 16.02.2023

  Jak pomóc dziecku wybrać zawód? Użyj Mapy Karier
  Jako rodzice nie powinniśmy zbytnio wpływać na decyzje dzieci odnośnie ich przyszłości, wybranej szkoły czy zawodu. Możemy im jednak pomóc w dokonaniu wyboru.

 • 10.01.2023

  Sposoby na skuteczną komunikację z nastolatkiem
  Masz już czasem dość, że twoje nastoletnie dziecko nigdy cię nie słucha? Spróbuj dotrzeć do niego jakoś inaczej niż standardowym krzykiem.

 • Strony: 1  2