Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

10 książek idealnych na jesienne wieczory – dla nastolatków i nie tylko

2020-11-12

Długie jesienne wieczory. Pogoda za oknem, która nie zachęca do spacerów. Konieczność pozostania w domu w związku z pandemią. Każdy powód jest dobry, żeby sięgnąć po ciekawą książkę.

Dziś polecam wam 10 książek idealnych na jesienne wieczory i nie tylko.

 

„Niebieska Księga z Nebo” – Manon Steffan Ros

Siôn nie pamięta, jak wyglądało sztuczne światło. Doskonale pamięta to Rowenna jego matka. Pewnego dnia jej życie zmieniło się diametralnie. Razem z synkiem musiała zacząć walczyć o przetrwanie. To historia, która pokazuje jak ważna jest siła woli, szukanie rozwiązań, odnajdywanie radości.

 

„Księga zapomnianych żyć” – Bridget Collins

Świat, w którym książki są zakazane. Świat, w którym z pamięci można wymazać każde złe wspomnienie. Świat, w którym można ukryć każde wyrządzone zło. Wyobrażasz sobie taki świat? Zakazana miłość, przyjaźń i wielka moc książek – to wszystko w „Księdze zapomnianych żyć”.

 

„Kwiat mroku. Shadowscent” – P.M. Freestone

Akcja dzieje się w imperium Aramteshu, gdzie to zapachy mają wielką moc. Zwalczające się frakcje walczą o przejęcie władzy. Czy Rakel i Asha uratują otrutego następcę tronu i znajdą odpowiedzi na pytania dotyczące przeszłości? Odpowiedzi szukajcie w tej pełnej przygód powieści fantasy.

 

„Sprawa zaginionego markiza. Enola Holmes” – Nancy Springer

Dziewiętnastowieczna Anglia i tajemnice rodziny Holmesów. Czy nastoletniej Enoli uda się odnaleźć matkę? Pewne jest, że opanuje sztukę ukrywania się przed Sherlockiem i rozwiąże swoją pierwszą kryminalną zagadkę.

 

Książka czy film/serial? Zobacz zestawienie książek dla młodzieży, które doczekały się ekranizacji.

 

„Gwiazdka pełna życzeń” – Klaudia Bianek

Przepiękna historia nie tylko na Święta. Nie brakuje w niej magii i wzruszeń. Jeśli znacie twórczość Klaudii Bianek to wiecie, że jej książek nie da się nie kochać. A jeśli nie znacie – gwarantuje, że po lekturze „Gwiazdki pełnej życzeń” będziecie chcieli więcej.

 

„Siedem odcieni miłości” – Antologia opowiadań

Znane polskie pisarki stworzyły historie, których wspólnym mianownikiem jest miłość w różnych jej odcieniach. To idealny prezent dla siebie, dla przyjaciółki.

 

„Someone Else” – Laura Kneidl

Cassie i Maurice mogliby być idealną parą. Przyjaźnią się, pasjonują się fantasy, mieszkają razem. Jednak ich drogi rozchodzą. się. Czy to co ich łączy okaże się silniejsze od tego co ich dzieli?

 

„Realny świat” – Sara Pennypacker

Dwoje dzieci odkrywa w miejskim zgiełku zaczarowaną krainę. Jedenastoletni Ware, zafascynowany średniowiecznym etosem rycerskim i Jolene która na przykościelnym terenie urządziła sobie ogród. Co w realnym świecie zdziałać może dwoje „dziwnych” dzieciaków? Odpowiedzi szukajcie w książce.

 

„Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” – Dean Burnett

Książka ta w pełen humoru sposób przedstawia wyniki badań naukowych. Porusza także ważne tematy, np. samoocenę. Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego rodzice mają obsesję na punkcie porządku i smartfona – sięgnijcie po tę książkę.

 

„Ekipa. Ogarnij ten wielki, ekstremalny Challenge Ekipy” – opracowanie zbiorowe

Friz, Wersow, Mini Majk, Patec, Tromba, Marcysia, Mixer, Murcix, Wujek Łuki, Fusia, Poczciwy Krzychu – ogarniają ekstremalny challange. Dołączcie do nich ze swoimi przyjaciółmi.

 

Zaczytanej jesieni!

 

Autor: Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron