Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

10 książek w świątecznym klimacie

Chcesz wczuć się w świąteczny nastrój i miło spędzić czas? Sprawdź nasze zestawienie 10 książek w świątecznym klimacie i poczuj magię świąt Bożego Narodzenia.

ksiazki_na_swieta_1160.png

Jeden z najlepszych sposobów na relaks w czasie Świąt, to oczywiście czytanie! Zobaczcie, po jakie lekutry warto sięganąć, by atmosfera stała się jeszcze bardziej świątecza.

 

„Dash i Lily” – Rachel Cohn, David Levithan

Świąteczny Nowy Jork, książki oraz Dash i Lily. To wszystko tworzy romantyczną historię, którą warto poznać. Lily zostawia w księgarni czerwony notes pełen zagadek, który czeka na chłopaka nie bojącego się wyzwań. Notes trafia w ręce Dasha. Podczas zabawy w wyzwania między nastolatkami rodzi się uczucie. Czy nie zniknie po pierwszym spotkaniu?

 

„W śnieżną noc” – John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle

To zbiór trzech romantycznych i zabawnych opowieści o miłości. Miasteczko Gracetown w śnieżną wigilijną noc zdaje się być przystanią dla tych, którzy utknęli na pustkowiu w zamieci i mrozie. W wigilijną noc zdarzają się cuda, a historie opisane w książce „W śnieżną noc” są tego najlepszym dowodem.

 

„12 dni świąt Dasha i Lily” – Rachel Cohn, David Levithan

Książka ta to dalsze losy Dasha i Lily (bohaterów książki „Dash i Lily”). Od ostatniej Gwiazdki minął rok. Dash i Lily dużo przez ten czas przeszli. Tym razem opowieść zaczyna się w momencie, gdy do świąt pozostało 12 dni. Czy bohaterom uda się kolejny raz odnaleźć magię grudniowego Nowego Jorku?

 

„Światło” – Jay Asher

Tej historii nie da się zapomnieć. To opowieść o miłości, wybaczeniu i drugiej szansie. Rytm życia Sierry wyznaczają Święta Bożego Narodzenia. Dziewczyna w trakcie pobytu w Kalifornii poznaje Caleba. Chłopak wciąż płaci za błąd, który popełnił w przeszłości. Sierra jednak dostrzega w nim coś więcej niż jego przeszłość. Czy dzięki jej pomocy Caleb odzyska pewność siebie? Czy pomoże w tym rodzące się między nimi uczucie?

 

„10 randek w ciemno” – Ashley Elston

Sophie, której związek z Griffinem niespodziewanie się zakończył, przekonuje się, że na rodzinę zawsze można liczyć… Nawet jeśli nie ma na to ochoty. Święta ma spędzić u dziadków. Babcia chcąc pocieszyć wnuczkę wpada na nietypowy pomysł. Krewni zorganizują Sophie dziesięć randek w ciemno!

 

Sprawdź też nasze zestawienie "10 książek idealnych na jesienne wieczory – dla nastolatków i nie tylko"

 

„Gwiazdka pełna życzeń” – Klaudia Bianek

Przepiękna historia nie tylko na Święta. Nie brakuje w niej magii i wzruszeń. Jeśli znacie twórczość Klaudii Bianek to wiecie, że jej książek nie da się nie kochać. A jeśli nie znacie – gwarantuję, że po lekturze „Gwiazdki pełnej życzeń” będziecie chcieli więcej.

 

„Bez ciebie to nie święta” – Beth Reekles

Eloise zajmuje asię wszystkim, co związane z Bożym Narodzeniem: układa playlistę ze świąteczną muzyką, organizuje jasełka, przygotowuje prezenty. Cara, jej siostra bliźniaczka, która przygotowuje się do awansu, jest tak pochłonięta pracą, że może nie przyjechać do domu na Boże Narodzenie. Eloise jednak się nie poddaje i wysyła siostrze piękną kartkę…Czy Cara oprze się magii świąt?

 

„Wigilia pełna duchów. Zbiór opowiadań grozy” – Francis Marion Crawford, Elizabeth Gaskell , Andrew Haggard, Montague Rhodes James, Edith Wharton

To zbiór opowiadań, który reprezentuje mieszankę różnych stylów. Idealna propozycja dla wszystkich, którym podobała się „Opowieść wigilijna” Dickensa.

 

„Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań” – Holly Black, Ally Carter, Gayle Forman, Jenny Han, David Levithan, Kelly Link, Myra McEntire, Stephanie Perkins, Rainbow Rowell, Laini Taylor, Kiersten White, Matt de la Peña

Książka ta jest zbiorem 12 świątecznych opowiadań. Znana piosenkarka, młodociany przestępca skazany na prace społeczne, dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja… Czy uwierzą w magię świąt?

 

„Psiego najlepszego. Był sobie pies na święta” – W. Bruce Cameron

Josh odkrywa, że sąsiad podrzucił mu pod drzwi ciężarną suczkę Lucy. Kiedy na świat przychodzą szczeniaczki, mężczyzna zgłasza się po pomoc do lokalnego schroniska. Tam poznaje Kerri, która ma pomóc przygotować pieski do adopcji. Kiedy jednak zbliża się termin oddania szczeniaków, Josh zastanawia się, czy będzie w stanie bez nich żyć…

 

Na którą książkę się skusisz?

 

Zaczytanych i magicznych świąt Bożego Narodzenia!

 

Zestawienie przygotowała Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron