Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

15 sposobów na relaks w domu w czasie ferii

2021-01-08

Ferie to idealny moment na relaks. W końcu jest czas, by odpocząć od nauki – przyda się to zwłaszcza po tej zdalnej, która wymuszała spędzanie dużej ilości czasu przed ekranem. Warto poświęcić trochę swojego czasu i zrobić to co się lubi, co sprawia przyjemność i relaksuje.

Każdy powinien zaleźć swój sposób na relaks i sprawdzić, co najlepiej go odstresowuje.  W tym tekście znajdziesz  15 sposobów, z których możesz skorzystać.

 

 1. Pozytywne myśli

To, czy czujemy się zrelaksowani w dużym stopniu zależy od naszego myślenia. Siądź wygodnie i przez chwilę nie rób po prostu nic. Odrzuć negatywne myśli i nie przejmuj się tym wszystkim.  Pomyśl o czymś przyjemnym.

 

 1. Aktywność fizyczna

Podczas aktywności fizycznej wytarzają się hormony szczęścia, które pozytywnie działają na organizm. Spróbuj więc ćwiczeń, które możesz robić w domu. Może to być chociażby rozciąganie albo taniec przed lustrem.

 

 1. Czytanie książek

Nic tak nie relaksuje, jak możliwość przeniesienia się myślami do książkowej rzeczywistości. Można wtedy na chwilę zapomnieć o całym świecie.

 

Sprawdź nasze zestawienie "10 fajnych książek na ferie"!

 

 1. Słuchanie muzyki

Muzyka działa odprężająco. Aby się odstresować posłuchaj ulubionych piosenek lub skorzystaj ze specjalnego typu muzyki relaksującej.

 

 1. Sen

Taki prawdziwy sen nic nie kosztuje, a dużo dobrego robi dla organizmu. Nawet krótka drzemka potrafi zregenerować siły i przede wszystkim zrelaksować.

 

 1. Kąpiel

Gorąca kąpiel, najlepiej z aromatycznymi olejkami, potrafi odstresować umysł i rozluźnić nawet najbardziej spięte mięsnie.

 

 1. Oddychanie

Warto przewietrzyć pokój, otworzyć okno i pooddychać świeżym powietrzem. Weź kilka głębokich wdechów – od razu zrobisz się bardziej zrelaksowany.

 

 1. Puzzle

W trakcie układania puzzli mózg skupia  się przez dłuższy czas na tym samym obrazie, a to powoduje uspokojenie oraz wyciszenie. Umysł jest skoncentrowany i nie zakłócają go inne rzeczy.

 

 1. Gry

Gry działają antystresowo i mogą umilić czas, który spędzasz w domu. Możesz wybrać takie, które działają relaksująco.

 

 1. Dobry posiłek

Jedzenie działa na człowieka uspokajająco i odprężająco. Wytwarza się serotonina, która jest odpowiedzialna za nastrój. Nie zajadaj stresów, ale do swojej diety włącz produkty, które pomogą się zrelaksować.

 

 1. Filmy

Dobry film potrafi każdego relaksować, szczególnie taki który zaraża optymizmem. Wybierz gatunek, który lubisz. Lekka komedia z poczuciem humoru na pewno wprawi cię w dobry nastrój.

 

Zobacz nasze propozycje: "10 filmów z przesłaniem, które warto obejrzeć w ferie"

 

 1. Rozmowa z przyjaciółmi

Znajdź kilka chwil na rozmowę z ludźmi, których lubisz. W dobie Internetu możesz zorganizować spotkanie online bez konieczności wychodzenia z domu. Kontakt z życzliwymi ludźmi jest dobrym sposobem na relaks.

 

 1. Medytacja

Są różne techniki medytacji, ale każda prowadzi do odprężenia i zrelaksowania całego organizmu. Wyciszenie umysłu jest świetnym sposobem na stresy.

 

 1. Zapachy

Niektóre zapachy, takie jak lawenda, róża i mięta, działają odprężająco na nasz organizm. Zrelaksujesz się, gdy otoczysz się tymi aromatami. Warto wykorzystać naturalne olejki eteryczne i dyfuzory.

 

 1. Zdjęcia

Wróć jeszcze raz wspomnieniami do tych ludzi i sytuacji, które utrwalone są na twoich zdjęciach.  Zacznij już teraz planować,  gdzie mógłbyś zrobić kolejne ujęcia w przyszłości. Niech poniosą cię marzenia.

 

Autor: Sylwia Gąsowska


Widok zawartości stron Widok zawartości stron