Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

30 sposobów na nudę w ferie w czasie pandemii

2020-12-29

Ferie i pandemia to nie najlepsze połączenie. Zwłaszcza, kiedy hotele, stoki, kina i baseny są zamknięte. Co robić w domu, by ferie minęły przyjemnie i bez nadmiaru ekranów? Sprawdźcie nasze sposoby na nudę!

Jeśli zamierzasz rozwijać swoje hobby, czytać książki, grać w gry czy oglądać seriale - też dobrze. Ale może warto spróbować jakoś inaczej zabić nudę?

Skorzystaj z naszych sposobów, może któryś przypadnie ci do gustu, kiedy naprawdę zaczniesz się nudzić w te pandemiczne ferie.

 

 1. Turniej online ze znajomymi

Skoro już bycie online i granie w gry, to może turniej ze znajomymi? Zorganizujcie prawdziwie rozgrywki – z zasadami i nagrodą!

 

 1. Rozmowa

Jednym z najlepszych sposobów na nudę jest rozmowa. Porozmawiaj z kimś – mamą, tatą, rodzeństwem, przyjaciółmi… Zadzwoń do babci lub dziadka – oni ucieszą się z tego najbardziej.

 

 1. Gotowanie

Nudzi ci się? Ugotuj coś smacznego!

 

 1. Pomoc innym

Może mama albo babcia potrzebują pomocy? A może sąsiad lub sąsiadka potrzebują pomocy przy zakupach lub wyprowadzeniu psa? Pomaganie jest fajne… i zabija nudę!

 

 1. Organizacja spotkania online

Nuda to często efekt samotności. Umów się ze znajomymi na spotkanie online. Wymienicie się pomysłami na nudę w czasie kwarantanny,  pogadacie, pośmiejecie – po prostu fajnie spędzicie czas.

 

 1. Ruch

Kiedy nie można wyjść na zewnątrz, spróbuj poruszać się w domu. Włącz trening na YouTubie i poćwicz, zb pompki albo brzuszki. Zwłaszcza w okresie przymusowego siedzenia w domu, aktywność fizyczna jest bardzo ważna!

 

 1. Spacer

Niestety, jeśli masz poniżej 16 lat, nie możesz wychodzić z domu bez opieki rodziców pomiędzy 8:00 a 16:00. Popołudniowy spacer też może być fajny, chociaż już po ciemku. Pamiętaj o dystansie i maseczce. Spróbuj znaleźć miejsce, w którym jeszcze nie byłeś, by coś urozmaicić.

 

 1. Robienie tego, co najbardziej lubisz

Pomyśl, co najbardziej lubisz robić i zrób to!

 

 1. Przemeblowanie pokoju

Odmiana otoczenia zawsze jest fajna! Wystarczy zamienić miejscami meble i już jest inaczej. Dodatkowo czas mija szybko i satysfakcjonująco.

 

 1. Dekoracja pokoju

Może jakieś nowe dodatki? Plakaty/grafiki na ścianę? Nowa narzuta lub ramka na zdjęcie? Pomyśl, jak zrobić nowe dodatki bez kosztów i ekologicznie. Możesz skorzystać z naszych grafik do pobrania.

 

 1. Naprawa zepsutej rzeczy

Masz coś, co się popsuło? A może mama narzekała, że coś w domu nie działa? Spróbuj to naprawić – znajdź wskazówki w internecie lub poproś o pomoc kogoś znajomego, kto może znać się na rzeczy.

 

 1. Sprzątanie pokoju

 Nie od dziś wiadomo, że sprzątanie to świetny pomysł na nudę.

 

 1. Porządek w szafie i oddanie niepotrzebnych rzeczy

Patrz wyżej. Plus dodatkowa korzyść z oddania zbędnych ciuchów potrzebującym.

 

 1. Porządek na komputerze

Może czas wyrzucić niepotrzebne pliki? Uporządkować foldery?

 

 1. Odinstalowanie niepotrzebnych aplikacji w telefonie

Zajęcie zajmujące czas i jakie pożyteczne!

 

 1. Sprzedaż rzeczy, które nie są już potrzebne

Masz ubrania lub gadżety, których już nie używasz? Przejrzyj je, tym niepotrzebnym zrób zdjęcia i wystaw na sprzedaż na portalu ogłoszeniowym.

 

 1. Robienie playlisty

Stwórz playlistę ulubionych piosenek, a potem jej posłuchaj. Możesz ją nazwać „Playlista na nudę”.

 

 1. Audiobooki i podcasty

Jeśli nie przepadasz za czytaniem, możesz poznawać książki w formie audiobooków. Podcasty to też świetny sposób na nudę – atrakcyjna forma przekazu sprawia, że chętniej dowiadujesz się nowych rzeczy i zapamiętujesz je.

 

 1. Zdobycie wiedzy na jakiś temat

A propos punktu wyżej. Dowiedz się czegoś, co zawsze cię zastanawiało. To jest moment, by poszperać w internecie i znaleźć ciekawe rzeczy do poczytania.

 

 1. Medytacja

Zamiast bezproduktywnej nudy, spróbuj zanurzyć się w swoje myśli, zrelaksować, odpłynąć… Medytacja nie jest tak trudna, jak się wydaje, a jej zasady można znaleźć oczywiście w internecie i książkach.

 

 1. Drzemka

Medytacja zbytnio kojarzy ci się z drzemką? Idź spać! Czasem właśnie tego potrzebuje twój organizm, by nabrać energii na konkretne działania.

 

 1. Napisanie listu/pocztówki

Napisz list do kogoś (przyjaciółka, babcia) lub wyślij pocztówkę (może samodzielnie zrobioną?). Sztuka pisania listów zanika. Może ty będziesz ją kontynuować?

 

 1. Robienie zdjęć

Pobaw się w robienie selfie albo wyjdź na podwórko, by znaleźć ciekawy plener do zdjęć. Jeśli masz Instagrama, takie fotki na pewno się przydadzą.

 

 1. Konkurs internetowy

Znajdź jakiś konkurs w internecie i weź w nim udział!

 

 1. Robienie czegoś, na co się ma ochotę w danym momencie

Pomyśl, na co masz ochotę w tym momencie i zrób to!

 

 1. Cel na przyszłość

Znajdź cel, który możesz zrealizować w krótszym albo dłuższym terminie. Ułóż plan jego realizacji. Więcej na ten temat poczytasz w artykule Daj sobie szansę!

 

 1. Puzzle

Zajęcie dla cierpliwych, ale skutecznie zabija nudę na całe godziny!

 

 1. Oglądanie starych zdjęć

Powspominaj czasy dzieciństwa. A może znajdziesz zdjęcia z młodości swoich rodziców lub dziadków?

 

 1. Robienie list

Robienie różnorodnych list to naprawdę fajny sposób na nudę. Można zrobić listę marzeń; celów do osiągnięcia np. przed 30., 40., 50. rokiem życia; listę wymarzonych prezentów; listę swoich wad i zalet itp., itd.

 

 1. Coś nowego

Zrób coś zupełnie nowego, czego jeszcze nigdy nie próbowałeś, a zawsze chciałeś!

 

Nuda czasem jest potrzebna – nawet w ferie. Fakt, nie jest to najłatwiejszy czas, bo nie możesz zachowywać się swobodnie. Jednak przy odrobinie dobrej woli uda ci się spędzić ten czas ciekawiej niż tylko skrolując Instagrama czy grając w gry!

 

 

Autor: Joanna Buharewicz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron