Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak czerpać z wakacji jak najwięcej?

Trwają wakacje – piękny czas, bo wolny od szkoły. Ile z tych pierwszych wakacyjnych dni przeciekło ci przez palce? Ile spędziłaś/łeś, skrolując media społecznościowe czy grając bezmyślnie w gry? A może warto wykorzystać wakacje owocnie i brać z nich jak najwięcej?

jak_czerpac_z_wakacji_1160.png

Jak to zrobić? Przypominamy poniżej!

Nicnierobienie

Oczywiście odpoczynek i poświęcanie czasu na to, co najbardziej lubisz, jest bardzo ważne. Nawet jeśli jest to skrolowanie Facebooka. Śpij do południa, jeśli potrzebujesz, wyleguj się na kapanie... Jeśli marzy ci się drzemka na trawie – śmiało! Pamiętaj jednak, że szkoda przespać całe wakacje!

Podróże

Kiedy znudzi ci się już leniuchowanie (bo przecież ile można?!), czas na zwiedzanie. Jeśli nie wybierasz się na jakiś dłuższy wyjazd (obóz czy wakacje z rodzicami), polecamy poznać lokalne klimaty. Na pewno w twojej okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, do których można dotrzeć choćby rowerem. Marzą ci się dalsze wypady, ale nie masz pieniędzy? Sprawdź nasze sposoby na tanie podróżowanie: KLIK!

Aktywność

Wakacje to czas, w którym w końcu można bez reszty oddać się swoim pasjom. Możesz cały dzień jeździć na desce lub hulajnodze w skateparku, grać w piłkę, pływać czy jeździć na rowerze. A jeśli to nie sport cię fascynuje i masz inne hobby, to też jest najlepszy moment, by się nim zająć tak na 100%. Fotografia, rysowanie – teraz można to robić w plenerze! Każde inne hobby to też świetny pomysł na spędzenie czasu w wakacje w sposób wartościowy.

Spotkania z przyjaciółmi

To przecież to, co tygryski lubią najbardziej! Lato to najlepszy czas na pielęgnowanie przyjaźni, wspólne wypady, epickie przygody i gromadzenie niezapomnianych wspomnień. Razem zawsze najlepiej! A jeśli szukacie inspiracji, jak ciekawie spędzać czas, śledźcie nasz wakacyjny cykl na Facebooku (KLIK!) – co piątek dodajemy tam jakąś aktywność idealną na lato, polecamy gry, filmy, książki i zabawy podwórkowe.

Praca albo wolontariat

A może czujesz, że warto wykorzystać wakacyjny czas bardziej pracowicie? Dwa-trzy tygodnie poświęcone na pracę zaowocuje przede wszystkim zarobieniem pieniędzy na wakacyjne (lub powakacyjne) przyjemności, ale także zdobyciem doświadczenia. A może wolontariat? Pomaganie i poznawanie nowych ludzi to świetne doświadczenie i satysfakcja.

Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć pracę na wakacje (nawet jeśli nie masz 18 lat), skorzystaj z naszego darmowego poradnika! Możesz go pobrać tutaj: KLIK!

Udanych wakacji! Z odpowiednimi proporcjami czasu „przebimbanego” i spędzonego aktywnie!

Autor: Joanna Buharewicz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron