Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Letni wypoczynek w dobie pandemii

Po kilku długich tygodniach przymusowej kwarantanny, gdy najpopularniejszym hasłem słyszanym w mediach było #zostańwdomu, każdy z nas z utęsknieniem czekał na zbliżające się wakacje. Wreszcie są!

wakacje_pandemia_1160.png

Pogoda za oknem sprzyja snuciu wakacyjnych planów. Jednak nasuwają się pytania, czy tegoroczne wakacje są możliwe? Gdzie zaplanować odpoczynek, by był bezpieczny?

Część z nas może miała już zaplanowane wakacje – nawet zagraniczne. Jednak koronawirus pokrzyżował nam plany i teraz poważnie zastanawiamy się, czy zrealizować marzenia o wymarzonych wakacjach, czy odłożyć je na późniejszy termin.

 

W tym roku rozważniej zaplanujemy wakacyjny wyjazd

Przy wyborze odpowiedniego miejsca na odpoczynek i relaks najważniejsze będzie to, aby było bezpiecznie.

Wszyscy odradzają zagraniczne wakacje i trudno się dziwić, ponieważ podczas takiego pobytu mamy kontakt z ludźmi z różnych rejonów świata. Każdy kraj inaczej podchodzi do tematu koronawirusa. Jedne państwa wprowadzają ostre restrykcje, a inne podchodzą bardziej na luzie do problemu. Podczas takiego wakacyjnego pobytu możemy mieć styczność z ludźmi, którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa lub pochodzą z rejonów gdzie występuje ognisko pandemii.

Takie wakacje mogą dodatkowo być dla nas stresujące z uwagi na ciągle zmieniające się obostrzenia związane z pandemią. Może to dla nas oznaczać, że na przykład zostaniemy poddani przymusowej kwarantannie w kraju, do którego przyjedziemy lub po powrocie do domu. Informacje o obowiązujących obostrzeniach zapisane w obcym języku będą dla nas niezrozumiałe, a wymogi sanitarne w danym kraju nie będą wystarczająco restrykcyjne.

 

Wakacje w Polsce

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i niedomówień najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą wakacje w kraju. Po znesieniu niektórych obostrzeń ruszyła branża turystyczna, popularne kurorty wypoczynkowe przygotowują się na nadchodzący sezon, reklamując przestrzeganie wszelkich reżimów sanitarnych zapobiegających pandemii.

 

W wyborze miejsca wypoczynkowego warto wziąć pod uwagę ilość oferowanych atrakcji w jednym miejscu oraz wielkość przestrzeni, aby zachować odpowiedni dystans społeczny.

 

Dużym zainteresowaniem w tym sezonie cieszy się agroturystyka. Wakacje na wiejskich terenach to okazja dla wielu z nas, aby wypocząć na wsi na łonie natury z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Sądzę, że większość z nas lato spędzi z dala od większych skupisk ludzi, w gronie najbliższych, w zaciszu swoich działek. Te wakacje będą na pewno inne: bez ekstrawagancji, dalekich podróży, będą może bardziej swojskie, ale to nie znaczy, że będą złe i nudne, bo tylko od naszej wyobraźni i inwencji zależeć będzie nasz wypoczynek.

Zainspiruj się tekstem "Sposób na udane wakacje". Może odnajdziesz tam swój pomysł na lato!

 

Autor tekstu: Małgorzata Harendarz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron