Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pomysły na wakacje w czasie pandemii

2021-06-30

Jak dobrze zaplanować wakacje, żeby były przepełnione wspaniałymi wspomnieniami, pomimo trwającej pandemii COVID-19? W tekście znajdziesz kilka propozycji spędzania wolnego czasu.

Wakacje w domu nie muszą być nudne! Nie zawsze mamy możliwość wyjazdu poza miejsce zamieszkania, jednak pozostając na miejscu, też można się dobrze bawić.

 

Wycieczka rowerowa

Zadzwoń do znajomych i wybierzcie się na wycieczkę rowerową. Spędzicie czas na świeżym powietrzu, co pozytywnie wpłynie na dotlenienie organizmu. Dodatkowo zabierzcie ze sobą koc i przekąski, urządźcie sobie piknik na leśnej polanie czy w parku.

 

Wspólne gotowanie

Każdy nas lubi dobrze zjeść. Zaproponuj znajomym spotkanie, na którym razem coś ugotujecie. A może urządzicie konkurs na najlepsze danie? Po przygotowaniu dań, możecie je razem zjeść, np. podczas oglądania dobrego filmu.

 

Zrób coś, czego nigdy nie robiłeś

Zaplanuj sobie, że w ciągu wakacji odwiedzisz wszystkie turystyczne miejsca w swoim mieście, nawet te, które wydają się nieatrakcyjne. Pójdź do filharmonii, zwiedź stare zakamarki miasta, próbuj dań w różnych lokalach. Może uda ci się poznać nowych ludzi lub przeżyć niezapomnianą przygodę. Pamiętaj, że w pomieszczeniach publicznych nadal jest obowiązek noszenia maseczki, a dla własnego bezpieczeństwa dezynfekuj ręce.

 

Zobacz, jak łatwo przy pomocy blogów podróżniczych znaleźć fajne miejsca w najbliższej okolicy: Aga na tropie blogów podróżniczych

 

Odstaw telefon/komputer na jeden dzień

Wydaje się to hardkorowe, ale spróbuj spędzić dzień bez elektroniki. Zobaczysz, jak piękny jest świat dokoła nas! Może zróbcie ze znajomymi wyzwanie, kto wytrzyma cały dzień bez telefonu? Przy okazji będziecie musieli wymyślić sobie ciekawe „offline’owe” zajęcia.

 

Wybierz się na koncert/imprezę/do kina

Sprawdź czy w pobliżu twojego miejsca zamieszkania będzie organizowany koncert zespołu lub wokalistki/wokalisty, którego lubisz. Możesz też wybrać się na film do kina. Przez długi czas tego typu rozrywki były niedostępne ze względu na COVID-19, teraz jest moment na nadrobienie zaległości kulturalnych.

 

Według aktualnych wytycznych, w kinach może przebywać 75% obłożenia, natomiast w dyskotece nie może przebywać więcej niż 150 osób. Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznego dystansu, nakładaniu maseczki w wyznaczonych miejscach oraz o dezynfekcji rąk.

 

Pamiętaj o zasadach i środkach ostrożności

Jeżeli zdecydujesz się na zagraniczne wakacje, watro przed wyjazdem odwiedzić stronę internetową: https://reopen.europa.eu/pl/ gdzie możesz sprawdzić aktualne obostrzenia w każdym kraju Unii Europejskiej. Dowiesz się czy np. przed wyjazdem wymagany jest test na obecność COVID-19 lub posiadanie aktualnego szczepienia. Od 26 czerwca br. został zmieniony status osoby w pełni zaszczepionej w Polsce. Pełne szczepienie będzie uznawane dopiero po 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki.  

 

Przy organizacji wyjazdu wakacyjnego na terenie Polski, warto śledzić stronę Ministerstwa Zdrowia, na której znajdują się aktualne wytyczne i obostrzenia. Pomimo możliwości chodzenia na zewnątrz bez maseczki, warto mieć ją w walizce, tak samo nie zapomnij o płynie do dezynfekcji rąk. Te środki ochrony osobistej nie zajmują dużo miejsca, a mogą cię uchronić przed ewentualnym zarażaniem.

 

Udanych wakacji, spędzonych w bezpieczny sposób!

 

Autor: Marta Maternia – Lubuska WK OHP


Widok zawartości stron Widok zawartości stron