Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

10 książek dla przyszłych fryzjerów

Chcesz zostać fryzjerem, a może już uczysz się tego zawodu? Interesujesz się fryzjerstwem albo pielęgnacją włosów? Sprawdź propozycje 10 książek dla przyszłych fryzjerów.

fryzjer_książki.png

aktualizacja 28.09.2020

Przegląd jak zwykle przygotowała Agnieszka - nasza "dokarierowa książkoholiczka".

 

Adam Szulc, Fryzjer Męski

Ta książka to genialny elementarz dla fryzjerów męskich (także tych, którzy dopiero zaczynają naukę zawodu). Jej autorem jest legenda polskiego barberingu. Zamieszczone w książce rysunki są idealnym odzwierciedleniem rodzajów fryzur oraz czynności, które wykonuje się podczas strzyżenia.

 

Adam Szulc, Następny proszę! Fryzjer męski

To najnowsza książka najpopularniejszego barbera w Polsce. Pierwsza część to barwny życiorys autora. Natomiast druga to kilkadziesiąt opisanych fryzur. Do tego fascynujące ilustracje. Można śmiało powiedzieć, że to pierwszy fryzjerski komiks.

 

Zuzanna Sumirska, Fryzjerstwo damskie

Książka pokazuje wszystkie techniki pracy fryzjera oraz 25 fryzur krok-po-kroku. To doskonała pomoc w przygotowaniu do egzaminów praktycznych dla fryzjera, czeladnika i mistrza. W książce znajduje się: galeria fryzur, damskie fryzury krok-po-kroku, pielęgnacja, strzyżenie, rozjaśnianie, farbowanie, prostowanie, skręcanie, modelowanie, produkty, narzędzia, fryzury klasyczne, nowoczesne, awangardowe.

 

Zuzanna Sumirska, Fryzjerstwo męskie

Książka pokazuje techniki pracy we fryzjerstwie męskim oraz zasady pracy z klientem salonu. W książce znajduje się: zasady i techniki w męskim fryzjerstwie, galeria, męskie fryzury krok-po-kroku, pielęgnacja włosów, podziały, strzyżenie włosów i zarostu, rozjaśnianie, farbowanie, prostowanie, modelowanie, produkty, narzędzia, fryzury klasyczne, nowoczesne, awangardowe.

 

Ewelina Chruściel, Współcześnie o włosach

Książka napisana została przystępnym językiem. Autorka - fryzjerka z dwudziestoletnim doświadczeniem - dzieli się w niej wiedzą i rozwiązaniami z zakresu fryzjerstwa. W książce znaleźć można także informacje na temat współczesnych metod pielęgnacji włosów.

 

Sprawdź wszystko na temat zawodu fryzjera w naszym tekście!

 

Anna Kołomycew, Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki

Blogerka Anwen zdradza sekrety właściwego mycia i odżywiania różnych typów włosów, podpowiada, jak zaradzić powszechnym problemom z fryzurą, podaje przepisy na maski, płukanki, wcierki. Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o swoje włosy i udzielać porad z tego zakresu także innym osobom, ten poradnik jest dla Ciebie.

 

Tomasz Schmidt, Andrzej Wierzbicki, Pod włos, czyli kiedy powinnaś zmienić fryzjera?

Autorami książki są fryzjerzy znani z programu Ostre cięcie. Podpowiadają między innymi: gdzie nie kupować farb do koloryzacji, jak dobrać długość włosów i ich kolor do swojego typu urody, skąd wziął się trend na natural look.

 

Sebastian Sęk, Shortcut. Angielski w salonie fryzjerskim SUZI

Podręcznik przygotowuje do pracy w zawodzie fryzjer wykonywanej w języku angielskim. To propozycja dla wszystkich, którzy mogą obsługiwać klientów obcojęzycznych lub chcą pracować poza Polską.

 

Iwona Marhulets, Poradnik fryzjera

Myślisz o otwarciu własnego salonu? Ta książka, zawierająca praktyczne wskazówki, będzie Twoim codziennym przewodnikiem w osiągnięciu sukcesu. Krok po kroku przedstawia nowoczesne standardy podejścia do klientów, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających z nich.

 

Marta Orzeszyna, Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów

To historia o chłopaku z Sieradza, który wyjechał do Paryża i kreował wizerunki największych sław. Jego klientkami były aktorki, królowe. Mówi się o nim, że stworzył współczesną kobietę. Cierplikowski to mistrz elegancji i prowokator.

 

Miłej lektury i owocnej pracy!

 

Autor: Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron