Im się udało
Kucharz – mój zawód, moja pasja W dzisiejszych czasach zawód kucharza wraca do łask, a gotowanie staje się sztuką wykonywaną z wielką pasją. Tak też jest w przypadku Mariusza – absolwenta zasadniczej szkoły zawodowej.
Mój sposób na nudę? Kulturystyka! Ten tekst to rozmowa z Michałem Dziurką, absolwentem Hufca Pracy w Świdniku. Michał podczas pobytu w OHP aktywnie uczestniczył w wielu imprezach sportowych, kulturalno-oświatowych, działał w Radzie Młodzieży. Jego pasją od kilku lat jest kulturystyka.
„Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy - kucharz” W Ogólnopolskim Konkursie OHP „Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy - kucharz”, który odbył się 9 maja 2018 roku, miało okazję zaprezentować swoje umiejętności trzydziestu dwóch młodych kucharzy z 16 województw.
Zostałam fryzjerką – zdobyłam swój wymarzony zawód Pewnego dnia jeden z najbardziej znanych polskich filozofów profesor Tadeusz Kotarbiński udał się na zajęcia ze studentami. Jeden z nich zadał mu następujące pytanie: „Panie profesorze, jak żyć, żeby być szczęśliwym?” Profesor zwrócił się do zebranych na sali studentów i odparł: „Macie zeszyty?” „Tak”, odparli studenci. „To zapiszcie trzy słowa: lubić robić coś.” „I to wszystko panie profesorze? Zapytał zdziwiony student. „Tak”, odparł profesor.
Erasmus Plus drogą do sukcesu Paweł był uczestnikiem OHP od 2015 roku. Do nauki zawodu wybrał zawód kucharza bo gotowanie to jego pasja. Na praktyczną naukę zawodu trafił do jednego z wiodących hoteli na terenie Skarżyska Kamiennej. To tu okazało się, że chłopak ma po prostu talent.
Moja przygoda w Portugalii Pasją Krystiana jest gotowanie. Zawsze marzył o poszerzeniu swoich umiejętności gastronomicznych. Zgłosił się do projektu „Wyczesane gotowanie w Portugalii”, gdzie przeżył niesamowite chwile. Przeczytajcie ten wywiad!
Pasja kluczem do sukcesu - fryzjerska mistrzyni z ŚHP Nowa Sól Fryzjerstwo współczesne to nie tylko zwykły zawód rzemieślniczy, ale przede wszystkim pasja, tworzenie i kreowanie wizerunku osoby za pomocą odpowiednio dobranej fryzury. Jak dowodzi przykład uczestniczki 4-3 Środowiskowego Hufca Pracy w Nowej Soli, Andżeliki Sutockiej, praca i doskonalenie zdolności zawodowych dają mnóstwo radości oraz wygrane w konkursach fryzjerskich
Marzenia się spełniają! Grzegorz Ciołek, absolwent 4-10 Hufca Pracy w Gorzowie Wielkopolskim mieszka w małej miejscowości Staw w gminie Lubiszyn liczącej niecałe 600 mieszkańców. W Stawie przeważa działalność usługowa. Rolnictwo natomiast coraz bardziej traci na znaczeniu. Jakby na przekór temu, rodzicom udało się zaszczepić w nim miłość do ziemi i przekonanie, że jeżeli czegoś się naprawdę chce to warto do tego dążyć.
W czepku (kucharskim) urodzeni Niezwykle rzadko zdarza się, aby uczestnicy Ochotniczych Hufców Pracy mieli sprecyzowane plany na przyszłość i byli pewni, że zawód, którego naukę rozpoczynają, będą wykonywać przez całe życie. Bywa i tak, że już po kilku tygodniach nauki wiedzą, że trafili w dziesiątkę.
„Stolarstwo - moja pasja” - historia Piotra, który dzięki praktyce w OHP odnalazł siebie Chłopak, o którym piszę jest dziś dorosłym, trzydziestoletnim mężczyzną, ale gdy wstępował do OHP był jeszcze zagubionym, trochę wycofanym nastolatkiem. Jak większość uczestników nie lubił się uczyć, jednak regularnie chodził do szkoły i na praktyki, gdzie dał się poznać jako sympatyczny i uczynny chłopak.
Od krawca do mechanika pojazdów samochodowych… Dominik Matuła jest absolwentem Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Stargardzie, którego marzeniem było zostanie mechanikiem pojazdów samochodowych. Początkowo naukę podjął jednak w zawodzie krawca.
ASG lekiem na ADHD Mikołaj jest zwykłym dwudziestolatkiem, który po ukończeniu kursu zawodowego zorganizowanego przez MCK w Namysłowie znalazł pracę. Nie zawsze jednak było tak łatwo. Mikołaj cierpi bowiem na ADHD, czyli zespół nadpobudliwości z deficytem uwagi, które zdiagnozowano u niego dopiero w ostatniej klasie szkoły podstawowej.