Im się udało Im się udało

 • 13.01.2017

  Jak zostałam królową lumpexu w Niemczech
  Magda Osmolińska hufiec pracy w Szczecinie ukończyła 10 lat temu. Uczyła się w szkole zawodowej na stanowisku sprzedawcy. Jako absolwentka zawodówki rozpoczęła kursy marketingu i sprzedaży oraz zarządzania własną firmą.

 • 02.01.2017

  Robię wiele rzeczy na raz. Wywiad z blogerką i uczestniczką hufca pracy
  Domena Wolf, a raczej Dominika Jarosz, to bardzo sympatyczna, młoda dziewczyna. Wśród rówieśników wyróżnia się niezwykłą jak na nastolatków pasją: uwielbia czytać książki. Ostatnio pisze też o nich na swoim blogu.

 • 21.12.2016

  Kiedyś zbuduję dom
  To, czy osiągniesz sukces i będziesz spełniał swoje marzenia, determinują wyłącznie twój upór i ciężka praca. O tym przekonał się nasz bohater, który mimo trudnego startu nie poddał się i wałczył o siebie i swoją przyszłość.

 • 13.12.2016

  Miłość do kawy pomysłem na pracę
  Dlaczego warto brać udział w projektach szkoleniowych? M.in. na to pytanie odpowiada Sławek, uczestnik Hufca Pracy w Krośnie Odrzańskim, który dzięki OHP odnalazł swoją pasję i cel zawodowy.

 • 02.12.2016

  Angelika Bura - "Fryzjerstwo to moja pasja"
  „Po ukończeniu szkoły nie miałam już żadnych wątpliwości, że fryzjerstwo to moje życie, moja miłość i moja pasja.” – opowiada Angelika.

 • 24.11.2016

  Od wagarowicza do najlepszego ucznia. To możliwe!
  Nazywam się Kamil, mam 17 lat i chciałbym opowiedzieć wam moją historię związaną z OHP. Dla niektórych z was może się ona wydawać banałem, ale dla mnie trafienie do Hufca Pracy w Świebodzinie było po prostu życiową zmianą.

 • 15.11.2016

  Nastoletnie macierzyństwo? Nie warto się poddawać!
  Przedstawione poniżej historie moich wychowanek kieruję do młodych nastoletnich czytelniczek, które mogą w swoim życiu stanąć przed podobnym problemem. Chcę pokazać, że wczesne macierzyństwo, które czasem zdarza się nastolatkom, nie powinno być tylko powodem do obaw i wstydu.

 • 03.11.2016

  OHP to fajnie spędzone lata. Wywiad z Magdą ze Świdnika
  Magdalena Merska przez trzy lata była uczestniczką Hufca Pracy 3-5 w Świdniku. Cały ten czas aktywnie działała w samorządzie, uczestniczyła w wielu imprezach, zawodach i konkursach. W rozmowie z wychowawcą mówi, jak efektywnie wykorzystać pobyt w OHP.

 • 03.10.2016

  Wybrałem OHP, bo…
  Mam 15 lat. Jestem szalonym nastolatkiem – pełnym życia, tryskającym radością i optymizmem. Realizującym swoje najskrytsze, najpiękniejsze, dziecięce marzenia.

 • 21.09.2016

  Patrząc z nadzieją w przyszłość
  Wszystko zaczęło się w Lubinie, skąd pochodzi Magda. Kiedy miała 15 lat pojawiły się problemy z nauką. Magda notorycznie opuszczała zajęcia lekcyjne, pogorszyła swoje oceny, nie mogła poradzić sobie ze stresem związanym z dorastaniem.

 • 18.08.2016

  Przez wspólnotę do odbudowy własnej wartości
  Ewelina pochodzi z rodziny wielodzietnej. Trafiła do hufca pracy w 2014 roku, skierowana przez pedagoga szkolnego z gimnazjum. Kłopoty wychowawcze, które sprawiała spowodowały, że rok wcześniej sąd umieścił ją w ośrodku Towarzystwa Interwencji Społecznych.

 • 05.08.2016

  Rafał Brzykcy – kucharz z pasją
  Rafał nie zastanawiał się ani chwili, jaki wybrać zawód. Zawsze chciał zostać kucharzem. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji dziś robi to, co lubi najbardziej – gotuje.