Trendy i zawody Trendy i zawody

 • 27.02.2015

  Aplikuj przez Internet
  W dobie intensywnie rozwijającej się technologii większość pracodawców decyduje się korzystać z możliwości, jakie dostarcza im technika i pozyskuje pracowników poprzez agencje pracy.

 • 11.02.2015

  Zawód - BLOGER
  Od 1 stycznia 2015 r. zawód ten widnieje w klasyfikacji zawodów i specjalności pod numerem 265902. Blogowaniem zajmują się amatorzy, dziennikarze, pasjonaci. Coraz częściej prowadzenie internetowego pamiętnika staje się sposobem zarobkowania.

 • 28.01.2015

  Statysta - pierwsza praca czy zawód przyszłości?
  Przy wyborze zawodu i szukaniu pracy ważna jest orientacja w tym, co dzieję się na rynku pracy – które profesje cieszą się rosnącym zainteresowaniem, a którym grozi wyginięcie. Czy praca jako statysta jest szansą dla młodych osób na zdobycie swojego pierwszego doświadczenia zawodowego? Czy też może stać się dla nich zawodem przyszłości, przepustką do kariery w show biznesie?

 • 28.01.2015

  Zawód rezydent – to nie darmowe wakacje
  Ciekawe podróże, egzotyczne kraje i niezwykłe miejsca, poznawanie nowych ludzi, wysokie zarobki - tak turyści widzą pracę rezydentów, jednak rzeczywistość wygląda trochę inaczej.

 • 26.01.2015

  Mechanik pojazdów samochodowych
  Chcesz pracować jako mechanik pojazdów samochodowych? Dowiedz się: na czym polega praca oraz jakie wykształcenie, doświadczenie i predyspozycje są mile widziane w tym zawodzie.

 • 10.01.2015

  Zawód: tester destynacji – jeśli lubisz podróże
  Mocno rozwijająca się ostatnio branża turystyczna generuje zapotrzebowanie na nowe zawody. Wśród nich jest tester destynacji.

 • 07.01.2015

  Zimą potrzeba rąk do pracy!
  Wielkimi krokami zbliża się zima. Wiele grup zawodowych w związku z tym zawiesiło swoją działalność na ten okres. Wydawać by się mogło, że jest to czas w gospodarce, w którym gwałtownie wzrośnie stopa bezrobocia. Czy faktycznie tak się dzieje?

 • 05.01.2015

  Copywriter – praca dla kreatywnych
  Jeżeli wymyślanie krótkich i „chwytliwych" tekstów to dla Ciebie żaden problem to może powinieneś pracować jako copywriter.

 • 31.12.2014

  Lubisz psy i koty? Zostań groomerem!
  Jeżeli jesteś osobą, która w chwili obecnej stoi przed wyborem zawodu, a bardzo lubisz czworonogi, zastanów się czy nie chcesz zostać groomerem.

 • 23.12.2014

  Świąteczne gotowanie
  Wszechobecna moda na gotowanie sprawiła, że stało się ono dla wielu osób pasją i sposobem na życie. Szczególnym powodzeniem cieszą się szkoły gotowania, które rozwijają umiejętności kulinarne. Zawodowym kucharzem może zostać osoba kształcąca się w technikum gastronomicznym, szkole zawodowej, szkołach policealnych lub wyższych uczelniach. Ciekawą alternatywą jest również możliwość nabycia umiejętności kulinarnych na kursach i szkoleniach przeznaczonych dla każdego, kto pragnie poznać tajniki gotowania.

 • 17.12.2014

  Jeden z najlepiej płatnych zawodów w Polsce
  Każdy z nas zastanawia się nad wykonywaniem zawodu, który da nam ogromną satysfakcję oraz zapewni byt ekonomiczny na wysokim poziomie. Który jest najlepiej opłacalnym w Polsce? Odpowiedzi na to pytanie spróbował udzielić jeden z serwisów internetowych, który ustalił w badaniu, że najlepiej płatną profesją w Polsce jest architekt IT. A kim on w zasadzie jest?

 • 11.12.2014

  W poszukiwaniu trafnych decyzji
  Droga edukacyjno-zawodowa może być niezwykle kręta. W czasie jej pokonywania wielokrotnie musimy podejmować różne decyzje. W wędrówce może nam towarzyszyć doradca zawodowy - jako specjalista, który pomoże w dokonywaniu trafnych wyborów na każdym etapie naszego życia. Wskaże nam odpowiedź na trudne pytania, szczególnie jeśli nie jesteśmy pewni: co w życiu chcemy robić, jak szukać pracy, nie potrafimy określić swoich zasobów zawodowych, na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy z pracodawcą.