Twoja edukacja Twoja edukacja

 • 28.09.2023

  Wzrokowcy, słuchowcy, kinestetycy - jak się uczą?
  Każdy z nas ma własny, indywidualny sposób uczenia się, związany z naszym charakterem i preferencjami. Zastanawialiście się kiedyś, jaki styl jest typowy dla was?

 • 21.09.2023

  Jak w 5 krokach nauczyć się do egzaminu?
  Masz przed sobą egzamin? Nie odkładaj nauki na ostatnią chwilę. Skorzystaj z naszych wskazówek, jak nauczyć się do egzaminu.

 • 13.09.2023

  5 aplikacji, które pomogą ci dobrze zorganizować naukę lub pracę
  Smartfon i komputer to codzienne narzędzia, które młodzi ludzie wykorzystują głównie do komunikacji i rozrywki. A gdyby tak przy ich pomocy uporządkować swoje codzienne zadania związane ze szkołą i/lub pracą? Jeśli jeszcze nie korzystasz z aplikacji do zarządzania zadaniami, ten tekst jest dla ciebie!

 • 08.09.2023

  Co czeka cię w szkole branżowej?
  Nauka w branżowej szkole I stopnia różni się od nauki w pozostałych szkołach ponadpodstawowych. Tutaj oprócz kształcenia ogólnego, spotkasz się z praktyczną nauką zawodu, która ma swoje ustalone zasady.

 • 07.09.2023

  Niepełnoletni absolwenci szkół branżowych I stopnia – co dalej?
  Jeśli jesteś absolwentem szkoły branżowej I stopnia, ale wciąż jesteś osobą niepełnoletnią, na którą nałożony jest obowiązek nauki, ten artykuł może być odpowiedzią na nurtujące cię pytanie: „Co dalej, skoro muszę się uczyć do osiemnastki?”.

 • 01.09.2023

  Nauka zawodu bez chodzenia do szkoły? To możliwe!
  Droga do bycia wykwalifikowanym fachowcem, cenionym pracownikiem, a być może i przyszłym mistrzem w zawodzie i pracodawcą jest otwarta także dla tych, którzy mają problem ze szkołą. Ucz się fachu w zakładzie rzemieślniczym i na początek zostań czeladnikiem.

 • 01.08.2023

  Jak jest w internacie? Przekonajcie się sami!
  Zastanawiasz się nad zamieszkaniem w internacie, ale nie masz pewności, czy to dobry pomysł? Przeczytaj nasz tekst, z którego dowiesz się, jak wygląda życie w internacie i dlaczego warto rozważyć tę opcję.

 • 07.06.2023

  Jak zostać uczestnikiem OHP?
  Zastanawiasz się, jaką szkołę wybrać, jeśli chcesz mieć konkretne umiejętności i zawód? Skorzystaj z oferty Ochotniczych Hufców Pracy. Sprawdź, jak zostać uczestnikiem OHP.

 • 16.05.2023

  Czy warto iść na studia?
  Dużo nauki, egzaminy i kolokwia, ale także poznawanie nowych ludzi i dobra zabawa – to główne skojarzenia ze studiowaniem. Czy w dzisiejszych czasach warto iść na studia? Rozważamy za i przeciw – sprawdź!

 • 04.05.2023

  Szkoła branżowa, technikum czy liceum?
  Może myślisz sobie: co będę miał po szkole branżowej I stopnia? A co daje mi technikum? Czy po technikum zdam maturę i znajdę pracę? A może iść do liceum?

 • 31.03.2023

  Dlaczego warto uczyć się w OHP?
  Nauka w szkole połączona z pracą i zdobywaniem doświadczenia? To możliwe! Dzięki Ochotniczym Hufcom Pracy możesz uzupełnić wykształcenie ogólne i zdobyć praktyczny zawód, a także uzyskać wiele innych korzyści. Sprawdź szczegóły w tekście.

 • 20.03.2023

  Lakiernik samochodowy – co warto wiedzieć?
  Lakiernik samochodowy zajmuje się malowaniem samochodów – tyle o tym zawodzie mówi najprostsza definicja. Jeśli interesuje cię więcej, zajrzyj do tekstu!

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12