Twoja edukacja Twoja edukacja

 • 24.02.2023

  Jak ćwiczyć pamięć? Poznaj 10 prostych sposobów
  Mózg podobnie jak ciało lubi trening. Poznaj 10 prostych sposobów na ćwiczenie pamięci.

 • 22.02.2023

  Egzamin zawodowy – jak dobrze się do niego przygotować?
  Nauczyciele ciągle powtarzają, jak wielkie znaczenie ma egzamin zawodowy, a ty chcesz mieć go już po prostu za sobą? Nic dziwnego – za egzaminami nikt nie przepada. Skoro nie można ich uniknąć, warto dobrze się do nich przygotować. Jak to zrobić?

 • 30.11.2022

  Książki dla przyszłych mechaników samochodowych
  Interesujesz się motoryzacją? Kształcisz się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych? Sprawdź, jakie książki o tej tematyce warto przeczytać.

 • 22.11.2022

  Liceum, technikum czy szkoła branżowa – co wybrać?
  Kończysz szkołę podstawową, a przed tobą jedna z najważniejszych decyzji w twoim dotychczasowym życiu, czyli wybór szkoły średniej? Jeśli ta decyzja jest aż tak trudna, że zaburza twój spokojny sen w śpiulkolocie, ten tekst jest dla ciebie.

 • 14.11.2022

  20 kanałów na YouTube’ie inspirujących do nauki
  Polecamy aż 20 kanałów na YouTube’ie, które pomogą ci się uczyć lub rozbudzą twoją pasję do pogłębiania wiedzy!

 • 07.11.2022

  Jak szukać rzetelnych informacji w internecie? 6 cennych wskazówek
  Przeczytaj nasze wskazówki i dowiedz się, w jaki sposób poszukiwać sprawdzonej wiedzy w internecie.

 • 21.10.2022

  Dlaczego warto nauczyć się konkretnego zawodu?
  Kończąc szkołę podstawową trzeba podjąć decyzję, gdzie kontynuować naukę. Co będzie lepsze – wykształcenie ogólnokształcące czy zdobycie konkretnego zawodu? Jedna i druga opcja ma swoich zwolenników.

 • 20.10.2022

  Zawody przyszłości bez wykształcenia wyższego
  Zawody przyszłości to nie tylko dziwne, nieistniejące jeszcze profesje, których nazwy ciężko powtórzyć. To przede wszystkim zawody, na które w najbliższych latach będzie zapotrzebowanie na rynku pracy. Wśród nich szczególną grupę tworzą zawody, których można nauczyć się bez pójścia na studia.

 • 19.10.2022

  Nauka zawodu bez chodzenia do szkoły? To możliwe!
  Droga do bycia wykwalifikowanym fachowcem, cenionym pracownikiem, a być może i przyszłym mistrzem w zawodzie i pracodawcą jest otwarta także dla tych, którzy mają problem ze szkołą. Ucz się fachu w zakładzie rzemieślniczym i na początek zostań czeladnikiem.

 • 13.10.2022

  Nauka w Ośrodku Szkolenia i Wychowania – przyjemność czy przykry obowiązek?
  Nauka zawodu, zakwaterowanie w internacie, wsparcie wychowawców i przyjaźnie na całe życie. Z czym jeszcze wiąże się pobyt w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP? Szczegółowe informacje w naszym tekście.

 • 21.09.2022

  Blogi naukowe, które warto znać
  Internet to świetne miejsce do zdobywania i utrwalania wiedzy. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie znaleźć rzetelne informacje. By poszerzać swoja wiedzę o świecie, warto korzystać z blogów naukowych. Sprawdźcie, jakie polecamy.

 • 08.09.2022

  Odkładanie na wieczne potem - jak je pokonać?
  Czy należysz do ludzi, którzy ciągle odkładają zadania na później? Poświęcasz czas na niepotrzebne rzeczy, szukasz wymówek zamiast zrealizować zadanie, które stoi przed tobą? Nic samo się nie zrobi. Ciągłe odkładanie sprawia, że masz coraz mniej czasu na wykonanie zadania, co jest przyczyną stresu.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12