Twoja kariera Twoja kariera

 • 26.03.2024

  Druga kwalifikacja – czy warto?
  Nauka w szkole branżowej I stopnia trwa trzy lata i tylko od was zależy, czy to będzie tylko trzy czy aż trzy lata? Ten czas można bardzo dobrze wykorzystać, ucząc się w szkole i zdobywając praktyczną wiedzę podczas praktyk zawodowych. Tylko czy to wystarczy, aby wyróżnić się i być atrakcyjnym kandydatem dla przyszłego pracodawcy?

 • 12.03.2024

  Co jest ważne na rynku pracy? Bilans kompetencji zawodowych, personalnych i społecznych
  Warto dostosować się do nowych warunków na rynku pracy, aby osiągnąć sukces zawodowy. Sprawdź czym są kompetencje i dlaczego warto je rozwijać.

 • 05.03.2024

  Aktywne metody poszukiwania pracy
  Znalezienie ciekawej i satysfakcjonującej pracy to często wyzwanie dla młodego człowieka, dlatego ważne jest, aby na początek przygotować własny plan poszukiwania pracy, zgodnie z którym będziemy go skutecznie realizować.

 • 29.02.2024

  Jak poprawnie napisać wiadomość mailową? Poradnik krok po kroku
  W dzisiejszych czasach piszemy maile zarówno w sprawach prywatnych, jak i zawodowych. Bardzo często wysyłamy mailowo swoje dokumenty, np. list motywacyjny i CV. Warto zatem przypomnieć sobie kilka zasad dotyczących tworzenia i wysyłania maili.

 • 20.02.2024

  Pytania do pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej – o co warto zapytać?
  Rozmowa kwalifikacyjna to nie tylko czas, kiedy pracodawca ocenia kandydata, ale także moment, w którym ty jako potencjalny pracownik masz szansę dowiedzieć się więcej o firmie i stanowisku pracy.

 • 09.02.2024

  Od hobby do zawodu – jak pracować z pasją?
  Coraz więcej osób marzy o tym, by praca była nie tylko źródłem utrzymania, ale również źródłem satysfakcji i radości. Dla wielu z nas droga do spełnienia zawodowego może rozpocząć się od naszych pasji. Jeśli zastanawiasz się, jak zamienić swoje hobby w pełnoprawny zawód, oto kilka kroków, które mogą pomóc w osiągnięciu tego celu.

 • 23.01.2024

  Praca tymczasowa - przymus czy zdobywanie kwalifikacji zawodowych?
  Przy wyborze pierwszej pracy może być ci trudno zweryfikować, co daje ci największą satysfakcję, a jakiego zawodu nigdy w życiu nie chciałbyś wykonywać. Jeśli pierwsze kroki na rynku pracy jeszcze przed tobą, dobrym rozwiązaniem może być praca tymczasowa. To przymus czy szansa na zdobywanie nowych kwalifikacji zawodowych? Sprawdź, co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę.

 • 09.01.2024

  Nie masz pomysłu na ferie zimowe? Podejmij wyzwanie - pracuj!
  Podczas ferii zimowych młodzież będzie miała okazję odpocząć od książek, zeszytów, lekcji i szkolnych murów. Jednakże odpoczynek w ferie nie musi oznaczać tylko błogiego leniuchowania. Sprzyjającym rodzajem aktywności i tym samym odpoczynkiem od wysiłku intelektualnego, byłaby z pewnością dorywcza praca w tym okresie.

 • 04.01.2024

  Jak stać się skutecznym liderem w grupie?
  Bycie liderem w grupie młodzieży to wyjątkowe wyzwanie, które wymaga połączenia umiejętności interpersonalnych, kreatywności i zdolności do inspirowania innych. W dzisiejszym świecie, gdzie młodzi ludzie są coraz bardziej świadomi i aktywni społecznie, rola lidera nabiera nowego znaczenia.

 • 28.12.2023

  Jak młodzi postrzegają biznes i rynek pracy?
  Rynek pracy w dzisiejszym świecie jest rewolucjonizowany przez ludzi młodych, którzy podchodzą do pracy nieco inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Nasuwa się więc pytanie, czy rynek pracy jest na tę rewolucję gotowy? Czy młodzi wolą pracować u siebie, czy jednak u kogoś?

 • 12.12.2023

  Youtuberzy - wzory do naśladowania czy sprzedawcy w sieci?
  Kim są youtuberzy i dlaczego mają duży wpływ na nasze decyzje zakupowe? Czy warto ufać temu, co pokazują? Czy ich działalność można nazwać pracą? Przeczytajcie tekst, który wprowadzi was w youtobe’owe tajemnice.

 • 28.11.2023

  Sztuka pracy zdalnej. Jak efektywnie zarządzać czasem i obowiązkami?
  Do niedawna pracować w domu mogli tylko nieliczni. Dziś wiele osób korzysta z takiej formy wykonywania obowiązków. Na co warto zwrócić uwagę? Poznaj sposoby na efektywną pracę z domu.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12