Twoja edukacja

Wybór szkoły – co powoduje błędne decyzje? Planowanie kariery zawodowej to niełatwa sprawa. Kiedy stajemy przed decyzją wyboru kierunku edukacji zawodowej, jesteśmy na początku drogi życiowego doświadczenia i nasza wiedza co do wybranego kierunku jest najczęściej mglista lub wyidealizowana.

Jakie studia wybrać: dzienne czy zaoczne? Matura zdana, kierunek studiów wybrany. I tu pojawia się pytanie: jakie studia wybrać – dzienne czy zaoczne? Czy studia dzienne są lepsze od zaocznych?

Chcesz się uczyć skutecznie? Skorzystaj z fiszek (Seria #metodynauki) Metoda fiszek zyskuje na popularności. Niewielkie papierowe fiszki mogą nam pomóc w nauce. Jeśli jeszcze nie próbowałeś tej formy nauki, czas to zmienić!

Jak uczniowie widzą szkołę, a jak mogliby ją widzieć? Na pytanie „Jak postrzegasz szkołę i środowisko w szkolne?” większość zapytanych uczniów stwierdziła, że bardzo dobrze ocenia swoją szkołę i szkolne środowisko.

Excuse me… where is… eee... no ten…, czyli jak uczyć się języków obcych w XXI wieku? Jak wygląda stosunek Polaków do nauki języków obcych? Według badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w 2018 r. zaledwie 3% z nich uczy się języka innego niż angielski. Jednak aż 86% jest przekonanych, że znajomość różnych języków, przyczyniłaby się do znalezienie wymarzonej pracy.[1]

Król boksu, terminator czy tancerka. Z kogo weźmiesz przykład? (Seria #metodynauki) Przygotowujesz się do egzaminu? Uczysz się języka obcego? Zastanawiasz się, jak uczyć się efektywnie?

Dlaczego warto inwestować w naukę języków? Języków zawsze warto się uczyć i warto w tę naukę inwestować – zarówno finanse, jak i czas. Nieznajomość języka obcego w XXI wieku jest już bowiem traktowana jako edukacyjne zaniedbanie.

Dlaczego szkoła jest niepotrzebna? Przynajmniej dla niektórych? Przeczytałam niedawno tekst o nastolatce, która robi karierę, nie mając matury. Uznała bowiem, że szkoła ją ogranicza i zaczęła się uczyć na własną rękę.

Esperanto, czyli język międzynarodowy Czy wiesz, że esperanto to pierwszy i jedyny na świecie sztuczny język stworzony w XIX wieku przez Ludwika Zamenhofa?

Programowanie w 2018 – czy nadal warto? Wysokie pensje, możliwość pracy w domu i duża dynamika zarobków cały czas kuszą nowych adeptów programowania. Specjaliści i osoby z branży coraz częściej mówią jednak o przesyceniu rynku. Czy w 2018 rok nadal warto uczyć się programować?

Nie ogarniasz? Zarządzaj czasem techniką Pomodoro! Jedną z prostszych i skuteczniejszych metod zarządzania czasem, która w znaczny sposób może ułatwić realizację zadań oraz wyznaczonych celów, jest technika Pomodoro.

Jak pozytywnie rozpocząć nowy rok szkolny? Wakacje minęły szybko, bo tak to zwykle bywa, że wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nie załamuj się jednak! Rok szkolny warto rozpocząć pozytywnie. Sprawdź nasze wskazówki, jak to zrobić.