Twoja edukacja

Co czeka cię w szkole branżowej? Nauka w branżowej szkole I stopnia różni się od nauki w pozostałych szkołach ponadpodstawowych. Tutaj oprócz kształcenia ogólnego, spotkasz się z praktyczną nauką zawodu, która ma swoje ustalone zasady.

Niepełnoletni absolwenci szkół branżowych I stopnia – co dalej? Jeśli jesteś absolwentem szkoły branżowej I stopnia, ale wciąż jesteś osobą niepełnoletnią, na którą nałożony jest obowiązek nauki, ten artykuł może być odpowiedzią na nurtujące cię pytanie: „Co dalej, skoro muszę się uczyć do osiemnastki?”.

Jak jest w internacie? Przekonajcie się sami! Zastanawiasz się nad zamieszkaniem w internacie, ale nie masz pewności, czy to dobry pomysł? Przeczytaj nasz tekst, z którego dowiesz się, jak wygląda życie w internacie i dlaczego warto rozważyć tę opcję.

Jak zostać uczestnikiem OHP? Zastanawiasz się, jaką szkołę wybrać, jeśli chcesz mieć konkretne umiejętności i zawód? Skorzystaj z oferty Ochotniczych Hufców Pracy. Sprawdź, jak zostać uczestnikiem OHP.

Czy warto iść na studia? Dużo nauki, egzaminy i kolokwia, ale także poznawanie nowych ludzi i dobra zabawa – to główne skojarzenia ze studiowaniem. Czy w dzisiejszych czasach warto iść na studia? Rozważamy za i przeciw – sprawdź!

Szkoła branżowa, technikum czy liceum? Może myślisz sobie: co będę miał po szkole branżowej I stopnia? A co daje mi technikum? Czy po technikum zdam maturę i znajdę pracę? A może iść do liceum?

Dlaczego warto uczyć się w OHP? Nauka w szkole połączona z pracą i zdobywaniem doświadczenia? To możliwe! Dzięki Ochotniczym Hufcom Pracy możesz uzupełnić wykształcenie ogólne i zdobyć praktyczny zawód, a także uzyskać wiele innych korzyści. Sprawdź szczegóły w tekście.

Lakiernik samochodowy – co warto wiedzieć? Lakiernik samochodowy zajmuje się malowaniem samochodów – tyle o tym zawodzie mówi najprostsza definicja. Jeśli interesuje cię więcej, zajrzyj do tekstu!

Kim jest cukiernik i jak nim zostać? Cukiernik to osoba, która zajmuje się wyrobem ciast, ciastek i deserów. Zakres jego obowiązków różni się w zależności od miejsca zatrudnienia.

Praca pod napięciem, czyli kim jest elektryk i co zrobić żeby nim zostać? Pstryk i już w pokoju robi się jasno od światła żarówki. Elektryczność to nic nowego, ale żeby w domu był prąd, ktoś musi zrobić instalację elektryczną.

Zawód: piekarz Zastanawiasz się nad nauką zawodu piekarza? Sprawdź, jakie ma obowiązki i jak nim zostać!

Jak poprawnie stawiać przecinki, aby nie zgubić sensu zdania? Interpunkcja – słowo, które kojarzy się nam głównie z zasadami poprawnego używania kropek, przecinków oraz innych znaków interpunkcyjnych. Często podczas pisania zadaję sobie pytanie: „Gdzie powinnam postawić przecinek?”. Myślę, że ta zagwozdka przytrafia się każdemu z was. Czy przecinek jest nam w ogóle potrzebny?