Wydawca treści Wydawca treści

 • 31.05.2024

  Inspirujące podcasty i książki dla rodziców nastolatków
  Wychowywanie nastolatków może być wyzwaniem, ale również fascynującą przygodą. Kluczowe jest zrozumienie ich potrzeb, emocji i sposobu myślenia. Na szczęście istnieje wiele inspirujących książek i podcastów, które mogą pomóc.

 • 30.04.2024

  Jak rozmawiać z nastolatkiem o cyberprzemocy i hejcie?
  Hejt i cyberprzemoc to dwa związane z sobą, ale nieco różne zjawiska, które występują w przestrzeni online. Rozmowa z nastolatkiem na ich temat może być trudna, ale jest niezwykle ważna i potrzebna.

 • 11.04.2024

  Jak wspierać zdrowe nawyki online u nastolatków?
  5 godzin i 36 minut – tyle czasu dziennie spędza przeciętny polski nastolatek w internecie. Czas korzystania z sieci przez młodzież w dni powszednie wzrasta, a ich aktywność w dni wolne od zajęć szkolnych koncentruje się głównie na cyberprzestrzeni. Przytoczone dane pochodzą z badania Nastolatki 3.0 i zdecydowanie powinny skłonić rodziców do kształtowania w swoich dzieciach zdrowych nawyków cyfrowych.

 • 21.03.2024

  Jak rozwijać umiejętności interpersonalne u nastolatków?
  Rozwijanie umiejętności interpersonalnych u nastolatków jest kluczowe dla ich sukcesu osobistego i zawodowego w przyszłości. Sprawdź kilka sposobów, jak można pomóc rozwijać te umiejętności.

 • 28.12.2023

  Książki dla rodziców nastolatków, które warto przeczytać
  Chcesz zrozumieć, co drzemie w młodych ludziach borykających się z okresem dojrzewania? Skorzystaj z naszych propozycji książek dla rodziców nastolatków, które warto przeczytać.

 • 22.09.2023

  Konta w mediach społecznościowych dla rodziców nastolatków
  Czasem ciężko dojść z do porozumienia z nastolatkiem. Jeśli zależy ci na utrzymaniu dobrych relacji z nastoletnim dzieckiem, warto zaobserwować kilka kont w mediach społecznościowych, które podsuną ci od czasu do czasu dobrą radę w temacie wychowania.

 • 18.05.2023

  Postawy młodzieży wobec niepełnosprawnych rówieśników
  O niepełnosprawności w ostatnim czasie słyszy się wiele. Ale czy rozumiemy, czym ona jest? Czy nasze postawy, postawy naszych dzieci i wychowanków wobec osób niepełnosprawnych są właściwe? Co lub kto tak naprawdę je kształtuje?

 • 17.08.2023

  5 książek o wychowaniu nastolatków
  Zastanawiasz się, jak dogadać się ze swoim nastoletnim dzieckiem i pomóc mu przejść przez burzliwy czas dojrzewania? Skorzystaj z naszych propozycji książek o wychowaniu nastolatków.

 • 16.06.2022

  „Ogarnij się” – sposób na życie młodych ludzi?
  „Ogarnij się” – ciągle słychać wśród rozmów młodzieży. Czy traktowane jest to jako zarządzanie życiem i czasem?

 • 10.01.2023

  Sposoby na skuteczną komunikację z nastolatkiem
  Masz już czasem dość, że twoje nastoletnie dziecko nigdy cię nie słucha? Spróbuj dotrzeć do niego jakoś inaczej niż standardowym krzykiem.