Im się udało Im się udało

 • 12.03.2015

  Moja przyszłość w moich rękach
  Michał jest absolwentem Gimnazjum dla Dorosłych w Inowrocławiu. Przez cały swój pobyt w Gimnazjum był również uczestnikiem 2 – 3 Środowiskowego Hufca Pracy w Inowrocławiu.

 • 10.03.2015

  Nasi absolwenci...
  Miarą pracy wychowawcy OHP jest liczba uśmiechniętych, zadowolonych z życia młodych ludzi. Młodzież, która wychodzi w świat z wyuczonym zawodem stawia pierwsze kroki w dorosłym życiu, posiada umiejętność radzenia sobie z trudnościami dnia codziennego, odnosi sukcesy zawodowe, choćby te najmniejsze...

 • 10.03.2015

  Ogólnopolski sukces młodzieży z Rybnika
  2 marca uczestniczki Ochotniczego Hufca Pracy w Rybniku Karolina Zaczek i Julita Juszczyk osiągnęły wielki sukces zawodowy zdobywając I miejsce w ogólnopolskich Zespołowych Mistrzostwach Młodych Cukierników.

 • 26.02.2015

  Docenić siebie
  Ochotnicze Hufce Pracy to państwowa instytucja, która stwarza młodym ludziom możliwość zdobycia wykształcenia oraz kwalifikacji zawodowych. Hufiec Pracy w Stalowej Woli swoją ofertę kieruje do młodzieży, która znajduje się w trudnej sytuacji życiowej ograniczającej możliwości nauki w normalnym cyklu kształcenia.

 • 26.02.2015

  Patryk Baron: „Pomaganie innym to moja pasja…”
  Patryk Baron - chłopak, jakich wielu, których trochę poplątana życiowa historia zaprowadziła kilka lat temu pod drzwi naszego hufca.

 • 25.02.2015

  Praca jest moją pasją!
  Każdy z nas chce przejść przez życie realizując swoje pasje i marzenia. Krysia, uczestniczka 13-5 Hufca Pracy w Końskich od dziecka lubiła piec ciasta i wymyślać różne desery. Zrealizowała swoje plany poprzez naukę i zdobywanie kwalifikacji zawodowych w zakładzie cukierniczym.

 • 19.02.2015

  Zdolna, ambitna i trochę szalona...
  Absolwentka Ania. Ukończyła naukę w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach w 2002 roku. Stać ją było na ukończenie liceum, gdyż z nauką radziła sobie dobrze, ale z kilku powodów postanowiła się usamodzielnić.

 • 10.02.2015

  Sukces Bartka i Damiana z HP 5-5 w Łodzi!
  W styczniu młodzież kształcąca się w gimnazjach dla dorosłych kończy swoją edukację. Oprócz egzaminów gimnazjalnych oraz semestralnych, uczestników OHP czekają jeszcze egzaminy kończące 22 miesiące przygotowania zawodowego. W Hufcu Pracy 5-5 w Łodzi młodzież odbyła egzaminy w zawodzie kucharz oraz elektromechanik pojazdów samochodowych.

 • 05.02.2015

  Kariera legnickiego kucharza
  Naszą tradycją jest monitorowanie dalszych losów naszych absolwentów. Jednym z nich jest Tomasz Strzelczyk, były uczestnik Hufca Pracy w Legnicy a dziś szef kuchni znanej legnickiej Restauracji „Oberża Piastowska”, któremu udało się w życiu osiągnąć wielki sukces zawodowy.

 • 08.01.2015

  Bo jak nie Wy... to kto?
  Na proces planowania kariery zawodowej składa się wiele czynników osobowościowych i sytuacyjnych. Niczym ryzykownym jest również postawienie tezy, że współczesnym rynkiem pracy rządzą złożone mechanizmy, które zmieniają się błyskawicznie, utrudniając tym samym młodym ludziom integrację z nim.

 • 17.12.2014

  Ekologiczny sukces uczestniczki HP 9-17 Stalowa Wola
  Uczestniczka stalowowolskiego HP 9-17 Wiktoria Pakuła zdobyła I miejsce w konkursie ekologicznym „Szanuję - nie śmiecę” organizowanym przez Polski Klub Ekologiczny „Przyjaciele ziemi” w Stalowej Woli. Wiktoria wykonała pracę plastyczną pt. „Tryptyk leśny”. O swoim sukcesie oraz pasji ekologicznej opowiedziała w rozmowie z kadrą hufca tej jednostki.

 • 17.12.2014

  Sportowy sukces Tomka
  Sport - pojęcie powszechne i jednocześnie wieloznaczne. Jest to forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych, indywidualnie lub zbiorowo, według określonych reguł. Odniesienie pierwszego sukcesu budzi chęć zdobycia kolejnego. Przykładem jest uczestnik Ochotniczego Hufca Pracy 1-21 w Jaworze - Tomasz Zawada.