Aktualności Aktualności

  • 05.04.2017

    Ginące zawody a zapotrzebowanie na rynku pracy
    Postęp cywilizacyjny i zastosowanie nowoczesnych maszyn doprowadziły do tego, że niektóre zawody rzemieślnicze zaczęły odchodzić w niepamięć. Młodzi ludzie coraz mniej wiedzą o nazwach i specyfice pracy takich zawodów jak: rymarz, kowal, kołodziej. W obecnych czasach przyszła jednak moda na turystykę rekreacyjną, wczasy w siodle organizowane na wsi w zajazdach czy dworkach. Organizatorzy proponują gościom kuligi, przejażdżki bryczkami, naukę jazdy konnej. W związku z tym na współczesnym rynku pracy znów pojawiło się zapotrzebowanie na te ginące zawody. Ponownie potrzebna jest wiedza, w jaki sposób były wytwarzane sprzęty codziennego użytku przez rzemieślników takich jak kowal, kołodziej czy rymarz.

  • 31.03.2017

    Pomysł na pracę. Sklep internetowy - czy to się opłaca?
    Internet towarzyszy nam wszędzie. Jest w domu, w pracy, w szkole, w galeriach handlowych oraz w większości miejsc publicznych. Dzięki łatwemu dostępowi do sieci, coraz chętniej kupujemy w e-sklepach i odwiedzamy różnego rodzaju aukcje internetowe.

  • 30.03.2017

    Start-upy pomysłem na własny biznes
    Start-up brzmi dość obco i niejasno. Wiele młodych osób zastanawia się, czy wiązać się z konkretną firmą i tam realizować swoje projekty, czy swój zapał i pomysły wykorzystać zakładając autorski biznes. Start-up to szansa dla młodych i przedsiębiorczych, którzy chętnie podejmują ryzyko.

  • 29.03.2017

    Jak bezpiecznie szkolić się przez Internet?
    Współczesny rynek pracy wymaga od ludzi ciągłego rozwoju zawodowego i szybkiego adaptowania do zmieniających się warunków. Dobry pracownik to taki, który poprzez rozwój umiejętności, kreuje swoją karierę zawodową, korzystając przy tym z komputera, telefonu komórkowego i Internetu. Rozwój nowoczesnych technologii niesie za sobą duże możliwości kształcenia, ale i realne zagrożenia.

  • 28.03.2017

    Kwalifikacje, predyspozycje, kompetencje… czyli pojęciowy zawrót głowy
    Czym są kwalifikacje zawodowe? Czy to to samo co kompetencje? A predyspozycje czy to jeszcze coś innego? Czego właściwie wymagają od nas pracodawcy? Co dzisiaj cenią najbardziej?

  • 27.03.2017

    Wykorzystałem swoją szansę na sukces
    Adam jest absolwentem Hufca Pracy w Bochni. Nadal pozostaje w stałym kontakcie z wychowawcami tej jednostki. Właśnie od nich dowiedział się o możliwości udziału w projekcie unijnym „Obudź Swój Potencjał”.

  • 24.03.2017

    Europejski Dzień Lodów Rzemieślniczych
    24 marca obchodzimy Europejski Dzień Lodów Rzemieślniczych. Jedząc, na co dzień lody, poza walorami smakowymi, nie zastanawiamy się nad procesem ich powstawania, przechowywania czy jakości. Jednak lody tradycyjne znacznie różnią się od przemysłowych.

  • 23.03.2017

    Jak wytrwać w postanowieniach dłużej niż miesiąc?
    Postanowienia, nie tylko te noworoczne, podejmuje prawie każdy z nas. Jednak mało kto realizuje je do końca. W większości przypadków zapał mija bardzo szybko.

  • 22.03.2017

    Kamilowi się udało…
    Wśród uczestników i absolwentów Ochotniczych Hufców Pracy jest wiele osób, o których można śmiało powiedzieć, że im się udało. Z całą pewnością historie te będą do siebie podobne i warto je opowiadać. Każdy z naszych wychowanków jest inny. Każdy spośród tych, którym się udało, zasługuje na uznanie. Kamil udowodnił, że nie wolno się poddawać, nie wolno rezygnować ze swoich marzeń i, że warto wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji.

  • 21.03.2017

    Twoja pierwsza praca z EURES
    Masz 18-35 lat? Jesteś obywatelem i legalnie mieszkasz w jednym z państw Unii Europejskiej, Norwegii lub Islandii? Masz problem ze znalezieniem pracy w swoim kraju? Z chęcią przeniesiesz się do innego państwa UE, Norwegii lub Islandii na okres co najmniej 6 miesięcy? Jeśli Twoja odpowiedź na powyższe pytania brzmi: Tak, Yes, Ja, Oui, Si, Ano – dobrze trafiłaś/eś.

  • 20.03.2017

    Mapy myśli - skuteczny sposób szybkiego uczenia się
    Wypowiedz słowo "deser"... Jakie masz skojarzenia? Słodycze, relaks, przyjemność, czekolada... Może przychodzi ci na myśl wiele innych słów i określeń, a po nich kolejne i następne?

  • 17.03.2017

    Jak mówić o słabych stronach na rozmowie kwalifikacyjnej?
    Nie posiadasz jeszcze doświadczenia w poszukiwaniu pracy, a wkrótce masz pierwszą rozmowę kwalifikacyjną . Próbowałeś się przygotować, ale nowa sytuacja, w której się znalazłeś, jest dla ciebie bardzo stresująca. Na spotkaniu z pracodawcą padnie wiele pytań. Wśród nich chyba jedno z najtrudniejszych: jakie są twoje słabe strony?

  • Strony: 53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73