Im się udało Im się udało

 • 15.12.2015

  Nie ma sytuacji bez wyjścia! Historia Elwiry
  Uczestnictwo młodzieży w Ochotniczych Hufcach Pracy stanowi jeden z etapów edukacyjnych, wybierany najczęściej z powodu różnego rodzaju trudności w poprzednich szkołach – zazwyczaj dydaktycznych, ale również osobistych, czy wychowawczych.

 • 03.12.2015

  Popatrzyłem sam na siebie
  Wydawało mi się, że świat się wali i moje życie nie ma sensu. Czułem, że nikt z dorosłych mnie nie rozumie, nie układały mi się relacje z rówieśnikami. Miałem poczucie odrzucenia i osamotnienia.

 • 26.11.2015

  Historia Honoraty
  Poznajcie Honoratę, absolwentkę Hufca Pracy w Słubicach. Dziewczynę, której życie nie rozpieszczało. Na dodatek musiała szybciej dorosnąć, ponieważ została mamą. Na szczęście Honorata jest bardzo upartą i rozsądną dziewczyną, której udało się pogodzić naukę i wychowywanie dziecka.

 • 17.11.2015

  Równa na rynku pracy. Historia Asi
  Była jedną z kandydatek do projektu, która od samego początku wierzyła, że udział w nim odmieni jej życie i da szansę na znalezienie pracy, w której się zrealizuje.

 • 09.11.2015

  Wybrałem OHP! Historia Kamila
  Nazywam się Kamil. O Ochotniczym Hufcu Pracy w Żarach słyszałem wiele dobrych opinii od swoich starszych sióstr, które były jego uczestniczkami. Po skończeniu gimnazjum zdecydowałem się na naukę zawodu kucharz, właśnie w ramach Hufca Pracy w Żarach.

 • 19.10.2015

  Warto działać!
  Uczestnicy OHP to często pełne pasji i zaangażowane społecznie osoby, co udowadnia rozmowa z Kamilem Szczurkiem, absolwentem Hufca Pracy w Myślenicach.

 • 08.10.2015

  Jak pobyt w OHP wpłynął na moje życie?
  OHP w Jaworze istnieje 18 lat i właśnie tyle trwa znajomość z absolwentem z pierwszego naboru – Maćkiem Kutyłą, który systematycznie utrzymuje z nami kontakt i odwiedza nas podczas wizyt w Polsce.

 • 24.09.2015

  Zmieniam szkołę – zmieniam życie
  Twoi bliscy – rodzice, dziadkowie – oczekują od ciebie, żebyś wydoroślał i odpowiadał za to, co robisz. Dają ci sugestie, co możesz zmienić w swoim życiu, ale ty uparcie chcesz zostać ze znajomymi w szkole. Nagle przychodzi opamiętanie…

 • 28.08.2015

  Praca i pasja sposobem na życie
  Teksty muzyczne Michała Sikory wzruszają do łez. Wywiady, koncerty, studia nagrań – o tym przecież marzy każdy młody i początkujący raper.

 • 16.07.2015

  Warto walczyć o siebie!
  Poznajcie Mateusza - uczestnika Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Człuchowie. Jego historia jest świetnym przykładem na to, że mimo przeciwności losu nigdy nie należy się poddawać.

 • 01.07.2015

  Sukces Moniki!
  Niepowodzenia w szkole wcale nie zamykają drogi do osiągania sukcesów, rozwijania swoich talentów i zdobycia ciekawej pracy. Poznajcie Monikę Sturgulewską, która dzięki swoim chęciom, motywacji i ciężkiej pracy zdobyła tytuł najlepszej absolwentki OHP w Polsce!

 • 02.04.2015

  Fryzjer - zawód z pasją. Historia absolwentki hufca w Biłgoraju
  Od zawsze chciałam zostać fryzjerką – mówi Aleksandra, absolwentka Hufca Pracy 3-20 w Biłgoraju.